Bill Gates'in damadı Nayel Nassar kimdir, kaç yaşında? Nayel Nassar ne iş yapıyor, aslen nereli?

Nayel Nassar hakkında araştırmalar hız kazandı. Microsoft şirketinin kurucularından Bill Gates'in kızı Jennifer Gates ile evlendi. Bunun üzerine Bill Gates'in damadı Nayel Nassar kimdir, kaç yaşında? Nayel Nassar ne iş yapıyor, aslen nereli? gibi sorular gündeme geldi. İşte tüm merak edilenler...

Bill Gates'in damadı Nayel Nassar kimdir, kaç yaşında" Nayel Nassar ne iş yapıyor, aslen nereli"

Nayel Nassar ve Bill Gates'in kızı Jennifer Gates, cuma günü, ailenin New York'ta North Salem bölgesindeki evinin bahçesinde İslami usullere göre bir tören düzenleyerek dünyaevine girdi. Peki, Bill Gates'in damadı Nayel Nassar kimdir, kaç yaşında? Nayel Nassar ne iş yapıyor, aslen nereli? Haberimizin içerisinden detaylara ulaşabilirsiniz.

NAYEL NASSAR KİMDİR?

Nayel Nassar, 21 Ocak 1991 tarihinde doğmuştur. Mısırlı Amerikalı bir profesyonel binicidir. İlk olarak beş yaşında ata binmeye ve on yaşında atlamaya başladı. Nasser, 2013, 2014 ve 2017 yıllarında Uluslararası Binicilik Sporları Federasyonu (FEI) Engel Atlama Dünya Kupası Finallerine ve 2014 yılında FEI Dünya Binicilik Oyunlarına katılmaya hak kazandı. Paris'teki Longines FEI Dünya Kupası Finallerinde yarışmıştır.

Nassar, Longines Masters of New York'un büyük finali olan 400.000$'lık Longines New York Grand Prix'sini evine götürdü. Aynı yarışta hem Longines Speed Challenge'ı hem de Longines Grand Prix'sini kazanan ve aynı atla bunu yapan ilk binicidir.

2012 yılında Kış Binicilik Festivali'nde Artisan Farms Genç Binici Grand Prix Serisini kazandı.

Nasser, 2013, 2014 ve 2017 yıllarında Uluslararası Binicilik Sporları Federasyonu (FEI) Gösterisi, Engel Atlama Dünya Kupası Finallerine ve 2014 yılında FEI Dünya Binicilik Oyunlarına katılmaya hak kazandı. Ayrıca Paris'teki Longines FEI Dünya Kupası Finallerinde yarıştı. Ayrıca, düzenli olarak uluslararası Grand Prix pistinde yarışmaktadır.

Şubat 2019'da Longines FEI Dünya Kupası Engel Atlama Wellington'da yarışı 38.15 saniyede bitirdikten sonra kupayı kazandı. Daha önce, 2012'de Kış Binicilik Festivali'nde Artisan Farms Young Rider Grand Prix Serisini kazanmıştı. 2012 Londra Yaz Olimpiyatları'nda Mısır'ı temsil etti.

KARİYERİ

Lordan – Longines FEI Engel Atlama Dünya Kupası Las Vegas'ta 1.lik; 1. sıra – Las Vegas Ulusal At Gösterisi Kazanan Tur CSI 3; 1. sıra – Longines FEI Engel Atlama Dünya Kupası Del Mar; 7. sıra – Longines FEI Engel Atlama Dünya Kupası Langley; 2. sıra – Longines Küresel Şampiyonlar Turu (LGCT) Valkenswaard CSI 5; 2019 LGCT Hamburg Gümüş Madalya Sahibi; 1. sıra – New York Masters CSI 5 (5 yıldızlı) Grand Prix; 1. sıra – Rabat CSIO4 Belirlenmiş Olimpiyat Elemeleri.

Ağustos 2021'de Nassar, Binicilik Parkı'nda En İyi atı Igor'a binerek Tokyo 2020 Olimpiyatları Finali'ne hiçbir ceza almadan katılmaya hak kazandı. Mısır için 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'na katıldı, Bireysel Binicilik Atlama finallerine katıldı, olimpiyat madalyası almadan 24. oldu.

Nassar, ahırlarını 2015 yılında kurdu ve buna Nassar Ahırları adını verdi. Ahırlar Güney Kaliforniya'da bulunuyor. İşletme, San Diego County'deki Encinitas şehrinde bulunuyor.

Nassar, Chicago'da doğdu ve 2009'da Kaliforniya'ya geri dönmeden önce Kuveyt'te büyüdü. Citigroup Kuwait, JW Marriott gibi şirketlerle çalışan Kuveytli mimarlık firması Diwan Interiors International'ın sahipleri olan Fouad Nassar ve Iman Harby'de doğdu.

İlk olarak beş yaşında ata binmeye ve on yaşında atlamaya başladı. Nassar, Instagram sayfasında birçok kez, ilk günden beri bir atlı olduğunu söylemekten her zaman gurur duyduğunu yayınladı.

Nassar, Stanford Üniversitesi mezunudur. Lisans derecesini 2013 yılında Stanford'dan ekonomi alanında aldı.

29 Ocak 2020'de Bill ve Melinda Gates'in kızı Nassar ve Jennifer Gates nişanlandıklarını duyurdular. 16 Ekim 2021'de Westchester County, New York'ta evlendiler.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın