Mehmet Ali Erbil'in sözlerinin arından Melike Öcalan sessizliğini bozdu: Terazinin kantarı baya kaçmış

Melike Öcalan, sunucu olarak yer aldığı ödül töreninde ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil'in şaşırtan sözlerinin ardından sessizliğini bozdu. Melike Öcalan, Mehmet Ali Erbil ile bir daha aynı ortamda bulunmak istemediğini ifade etti. Öcalan, 'Sakin kalmaya çalıştım ama çok üzücü bir durum… Terazinin kantarı baya kaçmış' dedi.

Melike Öcalan ve Gökay Kalay, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Quality Ödül Töreni'nde iş, sanat, cemiyet ve magazin dünyasının ünlü isimlerini bir araya getiren törende sunuculuk yaptı. Mehmet Ali Erbil'in Melike Öcalan için söyledikleri ödül gecesine damga vurdu.

Öcalan için "Güzelleşmişsin kız. Elimi değdirdiklerim meşhur oluyor ama sana değdiremedim elimi" diyen Erbil, herkesi şaşırttı. Öcalan da "Öyle bir şey hiçbir zaman olmadı. Elinizi değdiremediğiniz bunu böyle söyleyin. Ben şu an şoktayım. 20 yıldır hiç böyle bir şey olmadı" sözleri ile tepkisini dile getirdi.

2. Sayfa programına telefonla bağlanan Melike Öcalan, yaşanan olayın ardından sessizliğini bozdu. Öcalan, şunları söyledi: "Olayı iki gün önce yaşadığı için etkisini henüz atlatamadım. Çok sevdiğimiz, değerli bir abimizin ödül gecesinde böyle bir şeyin konuşuluyor olması can sıkıcı. Küçük yaşlardan beri sektördeyim ve içinde yer almak istemediğim bir durumun içinde kaldım. Üzücü bir şey. Konu farklı yerlere gidecek diye sakin kalmaya çalıştım.

Burada can sıkıcı olan durum şu; ben onu meslek büyüğü olarak sahneye davet ettiğim bir kadının sadece başarısıyla, donanımıyla bir yerlere gelmiş olmasına şaşırması. Aydın diyebileceğimiz, tiyatro eğitimi almış birinin bu duruma şaşırıyor olması geldiğimiz noktada çok üzücü. Bizlere örnek olması gerekiyor. Bir kadının erkeğin eli değmeden bir yerlere gelebilmesine şaşırılması gerçekten çok üzücü. Mehmet Ali Erbil geceden sonra beni aramadı. Şaka denilen şey komik olur ama Mehmet Ali Erbil'in sözleri komik değil. Burada terazinin kantarı baya bir kaçmış.

Üzerimdeki şok halen devam ediyor. 20 yıldır hiç böyle bir şeyle karşı karşıya kalmamıştım. Hayatım boyunca profesyonel olmaya çalıştım ama Mehmet Ali Erbil'le mümkün olduğu kadar yan yana gelmek istemem. Zaten sözlerinin devamında kendisi de doğru olmadığını söyledi. Hiçbir kadın meslektaşımın böyle bir yaşamasını istemem. Tanımadığım takipçilerimin beni desteklemesi çok duygulandırdı."

Tüm Magazin haberleri için tıklayın