Mehmet Ali Erbil'den 'Help Turkey' tepkisini eleştirenlere yanıt geldi

Sanatçı Mehmet Ali Erbil, Help Turkey adı altında sosyal medyada paylaşılan görsellere destek çıkmamış ve 'Kimseye ihtiyacımız yok, başımızda devlet var.' demişti. Erbil bu açıklamasından dolayı kendisini linç edenlere yanıt verdi.

Mehmet Ali Erbil'den 'Help Turkey' tepkisini eleştirenlere yanıt geldi

Sanatçı Mehmet Ali Erbil, sosyal medyada paylaşılan ve gerçek yüzü ortaya çıkan Help Turkey etiketine karşı devletinin yanında duran sanatçılar arasında yer almış ve "Kimseye ihtiyacımız yok, başımızda devlet var." demişti. Erbil bu açıklamasından dolayı bazı kesimler tarafından linç edilmişti. Erbil, kendisini eleştirenlere yanıt verdi. Sabah'ta yer alan habere göre; Erbil, "Biraz olsun halkımıza moral vermeye çalışıyordum ama hemen sözlerimi siyasete götürdüler. Ben siyaset yapan biri değilim. Sözlerim yüzünden sosyal medyada yemediğim hakaret kalmadı." dedi. Erbil'in açıklamasında yer alan diğer ifadeler şu şekilde:

"Ayıptır gerçekten. Ülkemize karşı oyun oynanıyor ben de bu oyuna karşı çıktım. Ülkemiz çok güçlü, böyle bir paylaşıma ihtiyacımız yok. Kaç tane ülkeye yardımda bulunuyoruz. 'Help Turkey' paylaşımı yapanlar bunu da görmeli. Bana yapılan böyle mesnetsiz eleştiriler karşısında şunu anladım ki, bizim ülkemizde maalesef kötülükten, kin ve öfkeden beslenen çok insan var. Ne diyeyim ki başka. Bir de şunu eklemek isterim, ekolojik durumdan dolayı tüm dünyada benzer yangınlar var.

Sadece küresel ısınma da değil bizdeki yangınların sebebi. Terör örgütünün de parmağı var, bunu da yok sayamayız. Zaten sosyal medyada örgüt bağlantısını gösteren videolar da çıktı. Çok zor bir süreç ülkemiz adına. Tam da bugünlerde birliğe, tek yürek olmaya ihtiyacımız var. Kendisine aykırı düşünenleri hedefe koymanın kimseye faydası olmaz. Bakın, ben sizinle daha önce yaptığım röportajda sağlık sistemini beğendiğimi açıkladığım için de günlerce lince maruz kalmıştım.

Bazı hadsizler bana 'bu kadar çok beğeniyorsan neden yurt dışında tedavi oldun?' bile dedi. Halbuki ben hep Türkiye'de tedavi oldum. Sadece bir kere yurt dışında hastalığım nüksettiği için hastaneye gitmek zorunda kalmıştım. Bilmeden, sırf eleştirmek için konuşanlar var. Ben bu ülkenin sanatçısıyım. Yıllarca ekranlardan halkımıza moral verdim, onları eğlendirdim. Vergi rekortmeni oldum. Hastalandığımda da devletimiz bana sahip çıktı. Bundan normal de bir şey yok. Ben de bana sahip çıktığını söyleyip, teşekkür ettiğim için yine benzer kesimlerin hedefi olmuştum. Gerçekten artık yeter..."

Tüm Magazin haberleri için tıklayın