MasterChef yarışmacısının hayat hikayesi programa damga vurdu... Şefler üzüntü yaşadı

MasterChef programının ön elemelerine katılan Sena adlı yarışmacı hayat hikâyesiyle yürekleri burktu. Annesini 9 yaşındayken kaybettiğinden bahseden Sena, 'Annemle uyuyorduk, ona yumurta haşlamak için uyanmıştım. Yanına gittiğinde öldüğünü gördüm. Annemle beraber babam da benim için öldü' dedi.

MasterChef yarışmacısının hayat hikayesi programa damga vurdu... Şefler üzüntü yaşadı

Danilo Zanna, Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya'nın jüri üyeliğini üstlendiği MasterChef Türkiye'de yarışmasının seçmelerine katılan Sena adlı yarışmacı hayat hikayesini şeflerle paylaştı. Sena, annesini erken yaşta kaybettiğini anlattı.

Sena, "Beraber uyuyorduk öldüğünde. Annemi ben ölü buldum. Kimse yoktu yanımda ablam, babam yoktu şehir dışındaydılar. Sabah yumurta haşlamak için uyanmıştım, kahvaltı hazırlayacaktım. Haşlanmış yumurtayı çok severdi annem. Kalktığımda yüzü kapalıydı. Hiç o şekilde düşünmedim, daha sonra yüzünü açtığımda öldüğünü fark ettim. 9 yaşında bir çocuksunuz annenizin öldüğünü biliyorsunuz ama öldü diyemiyorsunuz. Bir şey oldu kurtaralım diyorsunuz. Yani bu benim için çok travmatik bir süreçti. Çok zor atlattım iyi ki ablam yanımdaydı. Babam da annemle beraber zaten öldü. Bu hayatta bu zamana kolay gelmedik. Tırnaklarımızla kazıya kazıya geldik. Ellerim nasır tuttu tahta kaşık kullanmaktan. Çırpma teli ile bir şeyler çırpmaktan. Zor süreçlerden geçtik yani ve en çok da annemin için kızıyla gurur duymasını istiyorum. Ve onu başaracağım şefim" dedi.

Somer Şef'in "Babam öldü derken ruhsal olarak diyorsun galiba?" sorusu üzerine sözlerine devam eden yarışmacı "Evet ruhsal olarak öldü şefim evlendi çünkü, evlendikten sonra üvey annem vardı. Ve biz evden ayrılmak durumunda kaldık. Çok ağır sıkıntılar sorunlar yaşadık. Hiçbir şey hayal ettiğimiz gibi olmadı bu hayatta. Ama ben hep hayal ettiğimiz gibi çiziyorum bu hayatı" ifadelerini kullandı.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın