Leyla ile Mecnun'daki 9 yıllık küslüğün ardındaki gerçek ortaya çıktı

Şimdilerde Acun Ilıcalı'nın kurduğu dijital platform olan Exxen'de sevenleriyle bir araya gelem Leyla ile Mecnun dizisinin ikinci sezon çekimlerinin başladığı öğrenildi. Leyla ile Mecnun'un Erdal Bakkal'ı Cengiz Bozkurt ile İskender'i Ahmet Mümtaz Taylan'ın kavgalı olduğu bu nedenle beraber sahnesinin olmadığı ortaya çıktı. Ahmet Mümtaz Taylan'ın dizi setinde yaşadığı tartışmalar sonucunda yapımcı ile konuşması sırasında mikrofon açık kalınca tartışmayı herkes duydu.

Leyla ile Mecnun'daki 9 yıllık küslüğün ardındaki gerçek ortaya çıktı

TRT1 ekranlarında 2011-2013 yılları arasında yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisi uzun bir aranın ardından Exxen için yeni bölümleri çekildi. Hayranlarından yoğun ilgi gören Leyla ile Mecnun dizisinin 2. sezon çekimlerinin başladığı öğrenildi. Eski kadronun yeniden bir araya geldiği dizide bir ayrıntı seyircinin dikkatinden kaçmadı.

Birsen Altuntaş'ın haberine göre; Leyla ile Mecnun'un Erdal Bakkal'ı Cengiz Bozkurt ile İskender'i Ahmet Mümtaz Taylan'ın beraber sahnesi olmamasının nedeni öğrenildi. Ünlü isimlerin küs olduğu ortaya çıktı. Küslüğün dizinin 9 yıl öncesine, yani dizinin TRT'de yayınlandığı günlere kadar dayanıyor.

Ahmet Mümtaz Taylan'ın set çalışanlarına karşı sürekli kaba tutumlar içinde olduğu ve mobbing yaptığı öne sürüldü. Taylan'ın yardımcı yönetmen ile kavga etmesi ise bardağı taşıran son damla oldu.

Ahmet Mümtaz Taylan'ın dizi setinde yaşadığı tartışmalar sonucunda yapımcı ile konuşması sırasında mikrofon açık kalınca tartışmayı herkes duydu.

Yönetmenin çekimler esnasında Taylan'ın bağırmasına ve hakaretlerine dayanamayıp "Yeter, artık senin bağırmalarına, aşağılamalarına katlanamıyorum, evli barklı adamım ben" deyip çekim ortasında ekibiyle beraber işi bıraktığı da belirtildi.

Cengiz Bozkurt, yaşananların ardından "Adam güle oynaya çekeceğimiz dizinin her gününü bize zehir etti, ben bu adamla hiçbir yerde sete çıkmam" diyerek Taylan'ın olduğu setlerde çalışmayacağını söyledi.

Bozkurt'un Netlix'te yayınlanmak için Leyla ile Mecnun'a teklif götürüldüğü zaman "Hayır" dediği için dizinin çekilemediği öğrenildi.

Bu nedenle dizi, Acun Ilıcalı Exxen için TRT'den haklarını alanına kadar askıda kaldı. Ilıcalı'nın hakları almasının ardından da Cengiz Bozkurt'un başlarda ikna olmadığı ama daha sonra yakın arkadaşları Ali Atay, Serkan Keskin ile Onur Ünlü'yü kıramadığı ve sette Ahmet Mümtaz Taylan'la bir araya gelinmemesi şartıyla dizide rol almayı kabul ettiği ortaya çıktı.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın