Lenfoma tedavisi Boğaç Aksoy Arka Sokaklar'a dönecek mi? Tedavi sürecini anlattı

Arka Sokaklar dizisinde canlandırdığı Volkan komiser karakteri ile beğeni toplayan ve lenfoma kanseri teşhisi konulan Boğaç Aksoy, sosyal medya hesabından takipçileri ile soru-cevap etkinliği düzenledi. Tedavi sürecinden de bahseden Aksoy, 'Şu anda ikinci kemoterapi bitti. 6 kür alacağım toplamda, ağustosun sonlarına doğru bitmiş olacak. Allah'ın izniyle, inşallah da setlere geri döneceğim' dedi.

Türk dizi tarihinin en uzun soluklu olan dizisi Arka Sokaklar'da Volkan Komiser karakteri ile adından söz ettiren Boğaç Aksoy, geçtiğimiz günlerde lenfoma kanserine yakalandığını duyururken sevenlerini üzmüştü. Kemoterapi tedavisine başlayan Boğaç Aksoy, sosyal medya üzerinden takipçileri ile soru cevap etkinliği düzenleyerek merak edilenleri cevapladı.

'Hastalık sonrası hayata bakış açın değişti mi, adapte oldun mu?' sorusuna yanıt veren Aksoy, 'Eskiden daha takıntılı, her şeyi problem eden bir insandım. Artık çözemeyeceğim sorunlar üzerine çok durmuyorum, hayatı akışına bırakıyorum. Adapte oldum diyebilirim.' ifadelerini kullandı.

İşte ünlü oyuncuya gelen diğer sorular ve samimi cevapları;

Oyunculuk serüvenin devam edecek mi?

"Şaka mısın, tabii ki devam edeceğim çok özledim. Bu hastalığı bir atlatayım ondan sonra güzel bir teklif gelirse setlerdeyiz inşallah."

Tedavi ne kadar sürecek?

"Şu anda ikinci kemoterapi bitti. 6 kür alacağım toplamda, ağustosun sonlarına doğru bitmiş olacak. Allah'ın izniyle, inşallah da setlere geri döneceğim."

Kendini nasıl hissediyorsun?

"Dostlarım sizlerin sevgisi sayesinde, duaları sayesinde kendimi çok iyi hissediyorum. Bu dönemde böyle sizlerle etkileşim halinde olmak da beni ekstradan mutlu ediyor."

Ümitsizliğe kapıldın mı?

"Dostum hiç ümitsizliğe kapılmadım, hastalığı araştırmadım bile. Daha önümde başaracak çok hedeflerim, hayallerim var. O yüzden umurumda bile değil! Sadece kendime dikkat ediyorum."

Tüm Magazin haberleri için tıklayın