Kim haklı? Demet Akalın mı Aleyna Tilki mi?

Ünlü şarkıcı Demet Akalın, İngilizce şarkı çıkaran Aleyna Tilki hakkında 'Dünya starı olacağım dedi, yazık bak çocuk dizisinde oynuyor, Kimse bana destek olmuyor demiş, biz destek olsak ne olacak? Bize kimse destek olmadı. Ben ilk çıktığında ona çok destek oldum. Ben dünya starı olacağım deyip 3 sene sonra çocuk dizinde başrol oldu.' sözleri ile sert açıklamalarda bulundu. Aleyna Tilki'nin cevap vermesinin ardından tansiyon iyice alevlendi. Akşam Magazin Müdürü Barış Kocaoğlu bu haftaki köşesinde ikili arasında yaşananları kaleme aldı.

Demet Akalın, Alişan ile sunduğu programda Aleyna Tilki hakkında sert açıklamalarda bulundu. Akalın, genç popçu hakkında 'Dünya starı olacağım dedi, yazık bak çocuk dizisinde oynuyor, Kimse bana destek olmuyor demiş, biz destek olsak ne olacak? Bize kimse destek olmadı. Ben ilk çıktığında ona çok destek oldum. Ben dünya starı olacağım deyip 3 sene sonra çocuk dizinde başrol oldu.' demişti.

Aleyna Tilki de yaş üzerinden Demet Akalın'a gönderme yaparak 'Şöyle bir şey var çalıştığım ekip Grammy almış ve insanlar bunu konuşsunlar, başka bir şey konuşmasınlar. Ve aynı zamanda 20 yaşındayım inanılmaz gencim. Yaşım bir müzikalde oynamaya el verdiği için kendimi çok şanslı hissediyorum. Müzikal olayı harika bir şeymiş. Hep diyorum ki çok şükür çok teşekkür ediyorum çok minnet doluyum. Diyorum ki insanlar da başardıklarında bu hisleri yaşasınlar, örnek olayım.' dedi.

Akşam Magazin Müdürü Barış Kocaoğlu bu haftaki köşesinde Aleyna Tilki ve Demet Akalın arasında yaşanan polemiği kaleme aldı.

İşte Barış Kocaoğlu'nun yazısı:

Sivridilli sanatçımız Demet Akalın, bu sefer diline Aleyna Tilki'yi doladı.
Halbuki Aleyna Tilki'ye, Demet ilk çıktığı günden itibaren destek olmuştu ve kızı Hira'yla evinde sürekli ağırlıyordu.
Ne oldu da Aleyna ile ters düştü ki, böyle talihsiz açıklamalarda bulundu.
Yabancı bir şarkıyla dünyaya açılmak kadar doğal bir şey yok.
Hem Aleyna'nın İngilizce aksanı da gayet güzel...
Keşke sen de zamanında deneseydin Demet...
Aleyna çok genç daha ve tüm şanslarını değerlendiriyor ve öyle de yapmaya devam ediyor.
Kimse onun bu şevkini kırmamalı. Zaten Aleyna'nın açıklamalarından da görüyoruz ki buna izin vermeyecek.
Exxen'de dönemin en popüler ismi Cemal Can Canseven ile müzikal dizi yaptı.
Kanal demek ki güvenmiş ve başrol vermiş kendisine...
Bu dönemde çocuklar ve gençlerin yeni star adayıdır Aleyna.
Sana yakışan da ablası olarak bu çalışmalara köstek değil, destek olmandır.
Tüm Magazin haberleri için tıklayın