İrem Helvacıoğlu, Hande Erçel'e mi taş attı?

Sen Anlat Karadeniz dizisinin ardından Özcan Deniz'le başrollerini paylaşacağı Seni Çok Bekledim dizisiyle ekranlara dönmeye hazırlanan İrem Helvacıoğlu samimi açıklamalarda bulundu. Helvacıoğlu, 'Kadın oyuncuların aptal âşık rolü oynamasından da çok rahatsızım. Kadın sakar, karşısındaki erkek zeki, güçlü ve holding sahibi. Bunları normalize etmek de psikolojik şiddet değil mi?' sözleri ile dikkat çekerken şimdilerde Sen Çal Kapımı dizisinde rol alan Hande Erçel'e gönderme yaptığı iddia edildi.

İrem Helvacıoğlu, Hande Erçel'e mi taş attı"

Sen Anlat Karadeniz'in Nefes'i İrem Helvacıoğlu, önceki gün verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özel hayatıyla gündemden düşmeyen Özcan Deniz'le Seni Çok Bekledim dizisinde bir araya gelen Helvacıoğlu, röportajda kadın oyunculara göndermelerde bulundu.

Kadın oyuncuların dizilerde erkek modele muhtaçmış gibi gösterilmesinden rahatsız olduğunu ifade eden güzel oyuncu şu ifadeleri kullandı:

'Bu izlediğimiz dizi ve filmlerde bile var. Güçsüz bir kadının yanında, tutunması gereken bir erkek modeli, hep kadın birine muhtaçmış gibi davranılıyor. Kadın oyuncuların aptal âşık rolü oynamasından da çok rahatsızım. Kadın sakar, karşısındaki erkek zeki, güçlü ve holding sahibi. Bunları normalize etmek de psikolojik şiddet değil mi? Üstelik çoğu zaman yazan da hemcinslerin oluyor.

Bir şeyi okuyorsun, rahatsız oluyorsun, siz şu okuduğunuzdan nasıl rahatsız olmuyorsunuz diye düşünüyorum. Ben de böyle işlerin içinde yer aldım ama belki de bilincim yeni yerine geldi. Ayrıca işlerde reytingler düştüğünde de suçlu sen oluyorsun. Yüksekken de kimse sana alkış tutmuyor. Bu da bir psikolojik şiddet.'

İrem Helcavıoğlu'nun 'Kadın oyuncuların aptal âşık rolü oynamasından da çok rahatsızım. Kadın sakar, karşısındaki erkek zeki, güçlü ve holding sahibi. Bunları normalize etmek de psikolojik şiddet değil mi?' sözleri Hande Erçel'e gönderme olarak yorumlandı.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın