İpek Türktan Kaynak kimdir, kaç yaşında? Menajerimi Ara Barış'ın annesi Ayla kim, hangi dizilerde oynadı?

İpek Türktan Kaynak, bu akşam Menajerimi Ara dizisiyle seyirci karşısına çıkacak. Menajerimi Ara Barış'ın annesi Ayla olarak göreceğimiz oyuncu Leyla ile Mecnun ve Çukur dizilerinde de rol almıştır. Türktan Kaynak, 19. Sadri Alışık Ödüllerinde En iyi kadın oyuncu ödülünü kazanmıştır. İpek Türktan Kaynak kimdir, kaç yaşında? Menajerimi Ara Barış'ın annesi Ayla kim, hangi dizilerde oynadı?

İpek Türktan Kaynak, Star Tv'de yayınlanan dizi Menajerimi Ara'ya konuk oluyor. Dizide Barış'ın annesi Ayla karakterine hayat verecek olan oyuncu son olarak Çukur dizisinde yer almıştır. İpek Türktan Kaynak kimdir, kaç yaşında? Menajerimi Ara Barış'ın annesi Ayla kim, hangi dizilerde oynadı?

İPEK TÜRKTAN KAYNAK KİMDİR?

İpek Türktan Kaynak, 1981 yılında Mersin'de doğmuştur. Üniversiteye önce ODTÜ Biyoloji Bölümü'nde başladı. Burada Kuş Gözlem ve ODTÜ Oyuncuları topluluğuna katıldı. Üçüncü yılında ODTÜ'den ayrılarak Bilkent Üniversitesi'ne geçti. 2005'te Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümü'nü bitirdi. Ankara Öteki Tiyatro'da çeşitli oyunlarda oynadıktan sonra İstanbul'da Oyun Atölyesi'nde Hırçın Kız'da oynadı. DOT tiyatrosunda Mark Ravenhill'in Shopping oyununda oyununda yönetmen yardımcılığı yaptı.

Aksanat Yeni Kuşak Tiyatrosu'nda Ben Patronum oyununda oynadı. Oyunbaz Tiyatrosunda Martı'da rol aldı. TRT'de yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisinde de oynamıştır. 2011'de Münih Festivali'nde sahnelenen Alman Türk ortak yapımı Çarpma projesinde rol almıştır. 2012'de Talimhane Tiyatrosu'nun Pippa adlı oyununda Pippa Bacca'yı canlandırdı.

Leyla ile Mecnun ve Çukur dizilerinde rol almıştır.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın