Hakan Altun kimdir, kaç yaşında? Hakan Altun nereli, şarkıları neler?

Hakan Altun bu akşam Kuzeyin Oğlu Volkan Konak'ın konuğu olarak ekran karşısına çıktı. Her cuma sevilen isimlerin ağırlandığı programda birbirinden eğlenceli anlar yaşanıyor. Şarkıcı hakkında bilgi almak isteyenler ise Hakan Altun kimdir, kaç yaşında? Hakan Altun aslen nereli, şarkıları neler? gibi soruların yanıtını arıyor.

Hakan Altun kimdir, kaç yaşında" Hakan Altun nereli, şarkıları neler"

Hakan Altun, Star Tv'de yayınlanan Kuzeyin Oğlu Volkan Konak'ın konukları arasında bulunuyor. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet konservatuvarı okuyan şarkıcı eserlerini sevenleri için seslendirecek. Peki, Hakan Altun kimdir, kaç yaşında? Hakan Altun aslen nereli, şarkıları neler? Haberimizin içerisinden detaylara ulaşabilirsiniz.

HAKAN ALTUN KİMDİR?

Hakan Altun 13 Ağustos 1972 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Meral Altun ve eski bir futbolcu olan Arap Hasan lakaplı Hasan Altun'un oğludur. Hakan Altun, ilk okulu bitirdikten sonra 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet konservatuvarına girdi ve daha sonra İTÜ Sosyal bilimler dalında Master yaptı. 1992-1996 yılları arasında Edirne Türk Devlet Müziği topluluğunda ud çaldı. 1998 askerliğini Ankara'da yaptı. Seda adında bir kız kardeşi var.

1998 Aralık ayında "Hakan" adlı ilk albümünü çıkaran Altun, ilk albümünün çıkış parçası olan "Hani Bekleyecektin" ile üne kavuşmuştur. Daha sonra 'Aykut Hakan Ayşe' adında bir grup oluşturdular. 2000 Eylül ayında "Ağlamak Yok Yüreğim" adlı ikinci albümünü çıkaran Altun'un, ikinci albümünün çıkış parçası "Ağlamak Yok Yüreğim"dir. Bu albümde yer alan "Her Sevda Bir Ölümmüş" adlı şarkısına Şebnem Schaefer ile çektiği video klibi ile ses getirmiştir. 17 Mart 2002'de "Nefesimsin" adlı üçüncü albümünü çıkardı. Albümün çıkış parçası "Teklif Ediyorum"dur.

İkinci klibi ise "Aşkıma Son Şarkım"dır. Üçüncü klibi ise "Nefesimsin"dir. 22 Ekim 2003 tarihinde "Yaralı Bir Aşkın Öyküsü" adlı dördüncü albümünü çıkardı. Albümün çıkış parçası "Bir Telefon"dur. İkinci klibi ise "Kördüğüm"dür. Üçüncü klibi ise "Ayrılık Olmasaydı"idi. Dördüncü klibi ise "Fenalardayım"dır. 7 Ocak 2005'te "Hediye" adlı beşinci albümünü çıkardı. 29 Mart 2006'da "Küstüm Aşklara" adlı altıncı albümünü çıkardı. Aşk, Adam Ve Ayrılık adlı albümünü 2 Ocak 2007'de çıkardı. 21 Aralık 2007'de "Aklın Bende Kalmasın" adlı yedinci albümünü çıkardı. 6 Nisan 2015 tarihinde 13 şarkıdan oluşan Aşk Lütfen Gel albümünü çıkardı.

2008 yılında beyin tümörü ameliyatı geçirdi. Ameliyattan sonra 12 yıl beyin tümörü ile yaşadığı öğrenildi.

DİSKOGRAFİ

Hakan (1999) (Bay Müzik)

Ağlamak Yok Yüreğim (2000) (Sindoma Müzik)

Nefesimsin (2002) (Sindoma Müzik/Bora Müzik)

Yaralı Bir Aşkın Öyküsü (2003) (Esen Müzik)

Hediye (2005) (Esen Müzik)

Küstüm Aşklara (2006) (Esen Müzik)

Aşk, Ayrılık ve Adam (2007) (Esen Müzik)

Aklın Bende Kalmasın (2008) (Çınar Müzik)

Tercihimdir (2010) (Çınar Müzik)

Senden Sonrası (2012) (Esen Müzik)

Dedemin İlahileri (2014) (Esen Müzik)

Aşk Lütfen Gel (2015) (Poll Production)

Konu: Aşk (2017) (Poll Production)

Usta Çırak (Cengiz Kurtoğlu ile birlikte) (2018) (Poll Production)

Kuzeyin Oğlu Volkan Konak'ın konuğu Deniz Seki kimdir? Deniz Seki kaç yaşında, aslen nereli, kaç kez evlendi?

Tüm Magazin haberleri için tıklayın