Fatih Ürek aslen nereli? Fatih Ürek kimdir, kaç yaşında?

Fatih Ürek, bu akşam Star Tv'de yayınlanan Menajerimi Ara dizisine konuk oluyor. Eğlenceli anların yaşandığı dizide Ürek geceye damga vuracak. Müzik kariyeri ile çıkış yapan isim, program sunuculuğu yapmış ve çeşitli dizi, filmlerde rol almıştır. Fatih Ürek kimdir, kaç yaşında? Fatih Ürek aslen nereli?

Fatih Ürek'in hayatı yoğun olarak araştırılan konulardan oldu. Star Tv'de ekrana gelen Menajerimi Ara dizisine konuk olan başarılı isim, izleyenleri eğlenceli zamanlar yaşatacak. 15 yaşında Bursa Devlet Tiyatrosu'na giren Ürek, 20 yaşına kadar tiyatroda çalışmıştır. Peki, Fatih Ürek kimdir, kaç yaşında? Fatih Ürek aslen nereli?

FATİH ÜREK KİMDİR?

Fatih Ürek, 3 Nisan 1966'da Erzurum'da doğmuş Türk şarkıcı ve tiyatrocudur. Müzik kariyerinin yanı sıra çeşitli dizi ve filmlerde rol almıştır.

Erzurum'da bir sucuk fabrikasında kasaplık yapan Şerafettin Ürek'in 4 çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. 3 kız kardeşi vardır. Henüz 1 yaşında iken ailesi Bursa'ya göçtü. Ürek eşcinseldir.

15 yaşında Bursa Devlet Tiyatrosu'nun figüran kadrosuna girdi. 20 yaşına kadar tiyatroda çalıştı. Mahir Canova'dan dersler gördü. Ancak tiyatrodan devam etmedi. Bu dönem züccaciyeci ve mobilyacıda çalıştı.

Ses sanatçısı olmaya karar veren Fatih Ürek bir süre Taylan Gazinosunda çalıştıktan sonra İstanbul'a taşındı.

İlk albümü Yaktı Yaktı'yı Raks Müzik etiketiyle 1993 yılında yayınlayan sanatçı bu albümünde, ilk olarak Bülent Ersoy'un Sefam Olsun albümünde seslendirdiği aynı isimli şarkıya yeni yorumuyla yer vermiş, 1995 yılında çıkardığı Sen İki Gözümsün albümünde pop şarkılarının yanı sırasında klasik şarkılara da yer vermiştir. 1997 yılında Reyting Hamdi programında Fred Çakmaktaş'ı canlandırdı.

2008 yılında adından sıkça söz ettiren Sus albümü ile 13 yıllık bir aranın ardından giriş yapan sanatçı bu albümünde seslendirdiği "Hadi Hadi" ve "Sus" şarkılarıyla müzik listelerinde üst sıralara kadar yükselmiştir. Hayde albümünde "Hayde" ve "Yedi Tepe" şarkılarının düzenlemelerinde Emrah Karaduman ile çalışmıştır.

2011 yılında Praktiker'in reklamlarında oynadı. Kanal D'de yayımlanan Gelinim Mutfakta adlı yemek yarışmasının 2018-2020 yılları arasında sunuculuğunu yaptı. Show TV'de yayımlanan Kuaförüm Sensin adlı yarışmada jürilik yapmıştır.

  • Fatih Ürek
  • Fatih Ürek kimdir
  • Fatih Ürek kaç yaşında
  • Fatih Ürek aslen nereli
Tüm Magazin haberleri için tıklayın