Evdeki hesap çarşıya uymadı... Ne Engin Akyürek başarabildi ne Kerem Bürsin!

Somera 15 Ocak-15 Şubat tarihleri arasındaki En Popüler Erkek Oyuncular listesini hazırladı. Birçok dizi sosyal medyada çok konuşulsa da televizyonda beklenen başarıyı elde edemiyor. Popülerlik düzeyine göre seçilen oyuncuların yanı sıra listede bir değişiklik yaşandı ve Baraj dizisinde rol alan Feyyaz Duman ilk üçe girebildi. Oyuncu kalitesi daha yüksek olan Baraj dizisi televizyonda beklediği karşılığı da son dönemde yükselttiği reytingi ile buldu.

Televizyonda yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu, Masumlar Apartmanı, Kuruluş Osman, Sadakatsiz, Bir Zamanlar Çukurova, Kırmızı Oda, Gönül Dağı dizileri reyting olarak büyük başarılar elde ederken Engin Akyürek ve Kerem Bürsin'in rol aldığı Sefirin Kızı ile Sen Çal Kapımı final tehlikesi ile karşı karşıya kalmış durumda.

Sefirin Kızı ve Sen Çal Kapımı dizisi sosyal medyada oldukça popüler iken Kerem Bürsin ve Engin Akyürek de yine Twitter'ın en çok konuştuğu isimler arasında yerini alıyor.

Somera 15 Ocak-15 Şubat tarihleri arasındaki En Popüler Erkek Oyuncular listesini paylaştı. En çok ileti paylaşılan oyunculara bakıldığında ise televiyoda başarılı olup sosyal medyada konuşulmayan dizi oyuncuları yerini alamadı.

Listede sırasıyla Engin Akyürek, Kerem Bürsin, Feyyaz Duman, Berker Güven, Cihangir Ceyhan yerini aldı.

Sosyal medyanın etkisi bu listede görünürken Feyyaz Duman'ın popüler isimler arasından sıyrılıp üçüncü sırada yerini alması dikkat çekti. Baraj dizisi Sefirin Kızı ve Sen Çal Kapımı dizileri gibi sosyal medyada popüler değil.

Baraj dizisi sosyal medyada oldukça popüler olan bu yapımlar arasında çıkışta olan ve reytingi en iyi noktadaki dizilerden biri oldu.

Listede birinci olan Engin Akyürek'in rol aldığı Sefirin Kızı ve Kerem Bürsin'in rol aldığı Sen Çal Kapımı dizileri televizyonda beklenen başarıyı elde edemiyor. İki dizide reytinglerde büyük gerileme yaşamaya başladı. Feyyaz Duman ise Baraj'daki performansı ile bu listede yer alsa da Baraj dizisi sosyal medyanın popüler yapımları arasında yerini almıyor hatta orta sırada kalan diziler arasında yerini alıyor.

Listede yer alan isimlerden Feyyaz Duman hariç geriye kalanların dizileri Türk televizyonlarının ilk 5'te bile yerini alamıyor.

Sosyal medyadaki popülerlik üzerinden seçilen başrol oyuncularından ziyade kadrosundaki oyuncu kalitesi sayısının fazla olan yapımlar da televizyonda karşılık bulmuş oldu.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın