Esra Sönmezer canlı yayında ağladı! Kedisi 'Bebek' için harcadığı tedavi ücreti dudak uçuklatıyor

Sunucu Esra Sönmezer 2. Sayfa adlı magazin programına katıldı. Bebek adını verdiği kedisinin hastalığı için neredeyse bir ev parası harcadığını belirten Esra Sönmezer, bu süreçte yaşadıklarını canlı yayında ağlayarak anlattı.

Esra Sönmezer canlı yayında ağladı! Kedisi 'Bebek' için harcadığı tedavi ücreti dudak uçuklatıyor

Esra Sönmezer TV8'de yayınlanan 2. Sayfa adlı magazin programına konuk oldu. Kedisi bir hastalık geçiren ve daha sonra hayatını kaybeden Esra Sönmezer, yaşadıklarını canlı yayında ağlayarak anlattı.

Esra Sönmezer, "Benim kedim yaklaşık 6 yıldır polikistik böbrek hastası. Bu böbreklerin üstündeki kistler kedileri öldürmez. En iyi maddi imkanlarımla Amerika'dan bazı ilaçlar getirterek kedimi çok güzel yaşatıyorduk. Ben bütün hayvanları çok seviyorum onlar için de yaptığım çok şey var. Kök hücreler veterinerde yapılıyor ama hücreler bankalardan geliyor. Benim kedim kendi vücudundan üretebilecek durumda değildi. İlk doz kök hücre tedavisinde bir sorun olmadı. Kök hücrelerin alındığı diğer kedilerin ne kadar sağlıklı olup olmadığını merak ediyorum."

"İlk dozdan sonra değerler yükselince 2. dozu yapma kararı aldık. Kedimin tedavisinde veterinerin bir kusuru olmadı. Kök hücreden 3 saat sonra kedimde bir halsizlik başladı. Akşama doğru da yemek yemeyi bıraktı. Ertesi gün de halsizliği ve iştahsızlığı devam edince sorun olduğunu anlayarak veterinere götürdüm. 48 saat sonra hayvanın yüzünde değişik bir ifade oluştu. 3. günde hayvanın solunumu değişerek yüzünde derisi çekildi. Yapılan kan tahlilinde değerlerin çok yükseldiğini fark ettik. Makine bile değerleri okuyamadı. Kök hücre bankasını aradığımda da 'bir sorun yok' denildi ama hayvanın ateşi 40 dereceye kadar çıktı."

"Tedavilerden sonra kediyi eve götürdüm ve sabaha karşı Bebek'te bir soğukluk hissettim. Veterinere götürünce yoğun bakıma alındı ve ateşi 35 derece düştü. Bu da hayvanlarda organların iflas ettiğini gösterir. Ağlamayacağım için kendime söz verdim. 6. günde solunum yetmezliği başladı ve midede hava toplandı. Çok kötü bir süreçti. Kök hücre bankasını suçlamıyorum ama onlara bir ihtarname gönderdik. Bayram bitince de dava açacağız. Kök hücrenin hangi hayvandan alınıp hangi koşulda saklandığını öğrenmek istiyorum. Ben bu süreçte 1,5 milyon lira üzerinde para harcadım. İsterse bu dava 10 sene sürsün ve bu kadar da para gitsin ben vazgeçmeyeceğim. Bebek'i bir hayvan mezarlığına defnettik."

Tüm Magazin haberleri için tıklayın