Emel Müftüoğlu'ndan 'Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?' oyununun film yapılmasına tepki

Ünlü sanatçı Emel Müftüoğlu, sahnede olduğu 5 yıl içerisinde kapalı gişe oynayan Yılmaz Erdoğan oyunu Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü'nün filmleştirilmesine tepki gösterdi. Müftüoğlu, oyun halinin filmleştirilmesi için, 'Ne gerek vardı?' yorumunda bulundu.

Emel Müftüoğlu'ndan 'Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü"' oyununun film yapılmasına tepki

Ünlü sanatçı Emel Müftüoğlu, yakın dostu Demet Akbağ'ın tiyatro versiyonunda başrol karakter Gülseren'i oynadığı ve BKM Tiyatro'nun en çok iş yapan oyunlarından olan Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü hakkında konuştu. Filmleştirilmesi için 'Ne gerek vardı?' ifadesini kullanan Müftüoğlu, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

'Bir şarkı çıkar ve siz o'na sahibinin sesinden alışırsınız ya... Öyle bir efekti oldu onun. İnsan şöyle bir duyguya kapılıyor: Ne gerek vardı? Çok güzel bir şekilde o anıyla kalsın... O aslında bizim bilinçaltımızın tutuculuğu bir nevi.

Bu olaya çok objektif baka-bilemem. Çünkü Demet Akbağ çok kıymetli bir oyuncu benim için. O'nun kült olmuş bir oyunu o. Onun için objektif değerlendiremem. Bana kalsa gerek yok derim.

Orada oynayan arkadaşlarımız çok yetenekli, o'nların emeklerine de çok saygım var. Yanlış bir şey söyleyip kimseyi kırmak - üzmek istemem.'

Tüm Magazin haberleri için tıklayın