Ece Ronay kimdir, Mehmet Ali Erbil'in taciz ettiği iddiası doğru mu? Ece Ronay kaç yaşında, nereli, taciz iddiası son durum nedir?

Ece Ronay, sosyal medya üzerinden Mehmet Ali Erbil'in kendisine gönderdiği mesajları ifşa etmesi üzerine magazin güdeminde konuşulan isimler arasında. Sosal medya fenomeni olarak bilinen aynı zamanda şarkıcı olan Ece Ronay, ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil'i taciz ile suçladı. Peki Ece Ronay kimdir, kaç yaşında nereli? Mehmet Ali Erbil'in taciz ettiği iddiası doğru mu? Taciz iddiası son durum nedir?

Ece Ronay kimdir, Mehmet Ali Erbil'in taciz ettiği iddiası doğru mu" Ece Ronay kaç yaşında, nereli, taciz iddiası son durum nedir"

Mehmet Ali Erbil'in Ece Ronay'a attığı iddia edilen taciz mesajları magazin dünyasına bomba gibi düştü. Sosyal medyada fenomen olan aynı zamanda şarkıcı olan Ece Ronay'ın taciz iddası ile ilgili son durum merak konusu olurken hayatı ve kariyeri internet aramalarında araştırılmaya başlandı. İnternet aramalarında "Ece Ronay kimdir, Mehmet Ali Erbil'in taciz ettiği iddiası doğru mu? Ece Ronay kaç yaşında, nereli, taciz iddiası son durum nedir?" sorusuna yanıt arayanlar için detayları bu haberimizde derledik.

ECE RONAY'DAN TACİZ SUÇLAMASI! MEHMET ALİ ERBİL'DEN YANIT

'Karpuz' isimli şarkısı ile popüler olan sosyal medya fenomeni Ece Ronay, klibinde rol alan Mehmet Ali Erbil'in kendisini taciz ettiğini belirterek, Instagram hesabından ünlü şovmen ile yazışmalarını yayınladı. "Ahlaksızlıklar her geçen gün büyüdü! Ağza alınmayacak derecede laflar söyleyip tehdit etti" iddialarının ardından Erbil sessizliğini bozdu. Ronay ise mahkemeye başvurarak Erbil hakkında iki ay süreyle tedbir kararı aldırdı.

Ece Ronay, sosyal medya hesabı üzerinden Mehmet Ali Erbil'in kendisine gönderdiğini iddia ettiği ses kayıtlarını ve mesajları ifşa etti. Magazin gündemine bomba gibi düşen 'taciz' suçlamasına 64 yaşındaki Erbil'den cevap geldi.

"DÜŞÜNDÜĞÜ GİBİ BİR MÜNASEBETİMİZ OLAMAYACAĞINI SÖYLEDİM"

29 yaşındaki şarkıcı, 1.1 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Gün geçmiyor ki ülkemizde bir kadın daha tacize ve şiddete uğramasın. 'Şiddet' diyorum çünkü psikolojik şiddet de şiddetin bir türevidir..."

"Mehmet Ali Bey'i linçlemiştim, sonra bana mesaj atıp ağlayarak 'hastayım' dediği için konuyu kapatıp özür dilemiştim. Klibimde oynamasını teklif ettim, kabul etti. Zaten çok degil, beş saniye falan görünüyor klipte. Klip sonrası ahlaksızıklar her geçen gün level atlayarak büyüdü..."

"Görmezden gelmeye çalıştım, yaşına ve bulunduğu konuma saygımdan sessiz kalmaya çalıştım. Ona da gördüğünüz üzere ilk günden itibaren düşündüğü gibi bir münasebetimiz olamayacağını kırmadan söyledim. Ama bugun bana durup dururken ağza alınmayacak derecede laflar söyleyip tehdit ettiği için bu paylaşımı yapmak zorundayım..."

"Bu paylaşım belki kariyerime ve mesleğime zarar verecek, çünkü kendisi yıllardır bu piyasada olan bir insan. Ama ben susmayacağım çünkü kendimi kandırılmış ve değersiz hissediyorum. Ben düştüm, başkası bu tofana düşmesin diye bu bir uyarı postudur. Ünlü de olsanız fenomen de olsanız tacizden kaçamıyorsunuz. Yazıklar olsun."

"BEN SENİN KIZININ KIZI YAŞINDAYIM"

Ece Ronay tarafından paylaşılan ve Erbil'in gönderdiği iddia edilen diğer mesajlarda; ünlü oyuncunun "Pazar günü kahve içelim mi?" teklifinde bulunduğu, "Ben senin kızının kızı yaşındayım. Yaşına uygun biriyle tanış" cevabını aldığı görülüyor.

"BUNUN HESABINI VERECEK"

Mehmet Ali Erbil ise kendisinin reklam için kullanıldığını belirterek, "Video çekmiş bana 'köpek' diyor. Bunun hesabını verecek. Ben masaj atmadım. Ben klibinde oynadım, gençlere destek olmak istedim. Dün akşam beni evine davet etti. Ben çocuk muyum! Amacı belli. Asistanım 'Bu kız sizi kullanacak' diye beni uyardı. Adalet önünde hesaplaşacağız" ifadelerini kullandı.

"VERDİĞİM DESTEKTEN ÇOK PİŞMANIM"

Instagram hersabından da bir açıklama yapan ünlü oyuncu, "Mesajların tamamını ve daha fazlasını savcılık makamına sunacağım. Kendi payıma düşen bir şey varsa kamuoyundan özür diliyorum" dedi.

"Ben istedim ki genç bir ruha destek vereyim. Ama günün sonunda bir Z kuşağının tuzağıan düştüm. Mesajlarımı kesip biçip anlamını kaybettirerek yayınlamanın suç olduğunu bilmeyecek kadar cahil olması benim buna sessiz kalayacağım anlamına gelmiyor tabii ki. Ben o mesajların tamamını ve daha fazlasını medyaya değil, savcılık makamına sunacağım..."

"Sonuç olarak ben o klipte yer almış olmaktan da adı geçen şahsa verdiğim destekten de çok pişmanım. Değerli kamuoyundan hiç kabahatim olmamasına rağmen benim iyiniyetimi kullanıp kirli magazine malzeme yapanlara itibar etmemesini rica ederek, kendi payıma düşen bir şey varsa şayet özür diliyorum."

Ece Ronay'ın yeni şarkısının klibinde rol alan 64 yaşındaki sanatçı, geçtiğimiz ay fenomen ile Vadistanbul'da görüntülenmiş, "İlk defa bir klipte oynadım, çok eğlendik. Yeni neslin enerjisine bayılıyorum" demişti.

"MESAJLARINIZI KESİP BİÇTİM"

Genç şarkıcı, Erbil'in açıklamasına şu yanıtı verdi:

"Açıklamanızı okurken gözlerim yaşardı, çok duygulandım. Haklı olduğunuz bir konu var; mesajlarınızı kesip biçtim. Çocuk takipçilerime kötü örnek olmaması amacıyla daha fazla rezilliğinizi paylaşmadığım için teşekkür etmemişsiniz. Eğer elinizde benim size gönderdiğim herhangi bir umut veya sizi tahrik edecek bir mesaj, ses ya da görüntü varsa paylaşmanızı rica ediyorum."

İKİ AY TEDBİR KARARI!

Avukat Oğuz Kara; mahkemeye başvuran Ece Ronay'ın, sanatçı hakkında iki ay süreyle tedbir kararı aldırdığını açıkladı. Karara göre; Erbil, bu süre içerisinde fenomene yönelik şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunursa veya Ronay'ın bulunduğu konuta, okula ve işyerine yaklaşır ve herhangi bir iletişim aracıyla rahatsız ederse ceza alacak.

ECE RONAY KİMDİR?

Ece Ronay, Ece Ronay, 17 Kasım 1991 yılında Diyarbakır'da dünyaya gelmiştir. Şu an 29 yaşında olan genç kadın aslen Diyarbakırlıdır.

Sanko Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunu olan genç şarkıcının son dönemlerde çıkarttığı şarkıların birçoğu trendlere girdi. Ece Ronay'ın son çıkardığı şarkı "Git Çatla" şu anda Youtube trendlerde 1. sırada bulunuyor.

İlk olarak Karpuz isimli şarkısı ile popüler olan Ece Ronay'ın bu parçası Youtube'da şu ana kadar 76 milyon kez izlenmiş ve dinlendi.

Sosyal medya hesaplarını da aktif olarak kullanan Ronay, Instagram'da toplamda 1,1 milyon takipçisi bulunuyor.

ECE RONAY'IN ŞARKILARI

Karpuz: 76 milyon izlendi.

Hıyar: 15 milyon izlendi.

Şiki Şiki: 84 milyon izlendi.

Baba Yorgun: 43 milyon izlendi. (Ece Ronay&Tefo)

Sevesim: 13 milyon izlendi.

ECE RONAY'DAN MEHMET ALİ ERBİL'E TACİZ İDDİASI

Sosyal medya fenomeni Ece Ronay, ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil ile ilgili olay bir iddia ortaya attı. Ronay, bir süre önce yeni şarkısının klibinde oynayan Erbil'in kendisini taciz ettiğini ileri sürdü.

"BU GECE YANINIZDA UYUMAK İSTİYORUM"

Ece Ronay, ayrıca ünlü şovmenin kendisine gönderdiği, "Bu akşam yanınızda uyumak istiyorum." şeklindeki mesajlarını da ifşa etti.

Ece Ronay'dan Mehmet Ali Erbil'e 'taciz' suçlaması! Olay iddia - Magazin haberleri

ECE RONAY: AHLAKSIZLIKLAR HER GEÇEN GÜN BÜYÜDÜ

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımlarını sürdüren Ece Ronay, "Merhaba arkadaşlar. Gün geçmiyor ki ülkemizde bir kadın daha tacize ve şiddete uğramasın... 'Şiddet' diyorum çünkü psikolojik şiddet de şiddetin bir türevidir. Mehmet Ali Bey'i linçlemiştim, sonra bana mesaj atıp, ağlayarak 'Hastayım' dediği için konuyu kapatıp, özür dilemiştim. Klibimde oynamasını teklif ettim, kabul etti. Zaten çok değil, 5 saniye falan görünüyor klipte. Klip sonrası ahlaksızıklar her geçen gün level atlayarak büyüdü. Görmezden gelmeye çalıştım, yaşına ve bulunduğu konuma saygımdan sessiz kalmaya çalıştım. Ona da gördüğünüz üzere ilk günden itibaren düşündüğü gibi bir münasebetimiz olamayacağını kırmadan söyledim ama bugün bana durup, dururken ağza alınmayacak derecede laflar söyleyip, tehdit ettiği için bu paylaşımı yapmak zorundayım." ifadelerini kullandı.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın