Deniz Akkaya'nın kızı Ayşe babasına teslim edildi

Deniz Akkaya'nın bir süredir devlet korumasında olan kızı Ayşe, babası Efe Önbilgin'e teslim edildi. Ayşe ile babası Efe Önbilgin'in sarıldığı anlara ait kare sosyal medyada çok konuşuldu.

Deniz Akkaya'nın kızı Ayşe babasına teslim edildi

Geçtiğimiz günlerde kızı Ayşe ile tartışan Deniz Akkaya gündeme bomba gibi düştü. Deniz Akkaya, kızının kendisini balkona kilitlediğini ve polisler sayesinde kurtulduğunu açıkladı. Uzun süredir Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından koruma altında olan 16 yaşındaki Ayşe, dün babasına kavuştu.

Birsen Altuntaş'ın haberine göre; avukat Şeyda Yıldırım, anne ve babanın kavuşma anını yayınlayarak "8.05.2024 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine Sarıyer Çocuk Büro Amirliğince Marmara Çocuk Destek Merkezi'ne teslim edilen Ayşe İstanbul 4. Aile Mahkemesi ve ve İstanbul 3. Çocuk Mahkemesi'nin 14.06.2024 tarihli kararları doğrultusunda az önce babası Efe Önbilgin tarafından teslim alındı. Devam eden yargılama süreçleri ve mevcut yayın yasağı kararları nedeniyle sadece bu kadar bilgi vermekle yetiniyor ve mutluluğumuzun resmini sizlerle paylaşmak istiyorum.. Başta Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, Marmara Çocuk Destek Birimi, değerli hocalarımız, tüm personel ve Ayşe'nin üstün yararı için emek veren herkese teşekkür ediyoruz. Henüz hiçbir şey bitmiş değil ama bugünün Ayşe'nin yeni hayatının ilk günü olması ve önündeki uzun yıllarda yüzünün hep gülmesi tek dileğimizdir" dedi.

Velayet iddialarına Deniz Akkaya'dan cevap: İznimle bu yazı babasının yanında geçirecek

Tüm Magazin haberleri için tıklayın