Çocuklar Duymasın'ın Meltem'i Pınar Altuğ nasıl ünlü olduğunu anlattı: 'Tesadüfle başladı her şey'

2000'lere damgasını vuran Çocuklar Duymasın dizisinde Tamer Karadağlı ile başrolleri paylaşan Pınar Altuğ, verdiği röportajda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Nasıl ünlü olduğunu anlatan Pınar Altuğ, 'Tesadüfle başladı her şey. Annem bir tekstil şirketinde çalışıyordu. Büyük bir defileleri vardı. Ben de izleyici olarak gittim, kulise girme hakkım da vardı. Kendime göre giyinip süslendim. Orada Neşe Erberk'le karşılaştım.' ifadelerini kullandı.

Çocuklar Duymasın'ın Meltem'i Pınar Altuğ nasıl ünlü olduğunu anlattı: 'Tesadüfle başladı her şey'

Tamer Karadağlı ile uzun yıllar boyunca aralıklı olarak ekranlarda yerini alan 2000'li yılların en popüler yapımlarından olan Çocuklar Duymasın dizisinde hayat verdiği Meltem karakteri ile hafızalarda yer edinen Pınar Altuğ, Hürriyet'e özel açıklamalarda bulundu. Altuğ, verdiği röportajda nasıl ünlü olduğunu anlattı.

Farklı projelerde yer almış olsa da Çocuklar Duymasın dizisi ile anılan Altuğ, '17 yaşında mankenlik yaparak hayatımıza giriyor, 19 yaşında Türkiye Güzeli seçiliyorsun. Hep ünlü olmak isteyen bir kız mıydın?' sorusuna 'Hiç değildim.' yanıtını verdi.

'O zaman neden podyuma çıktın?' sorusu yöneltilen Altuğ, şunları söyledi:

'Tesadüfle başladı her şey. Annem bir tekstil şirketinde çalışıyordu. Büyük bir defileleri vardı. Ben de izleyici olarak gittim, kulise girme hakkım da vardı. Kendime göre giyinip süslendim. Orada Neşe Erberk'le karşılaştım. Biraz sohbet ettikten sonra "Mankenlik yapmak ister misin?" dedi. Okulum olduğunu ve çok kıskanç bir babam olduğunu söyledim.

Bu olaydan birkaç ay sonra beklenmeyen şekilde babamı kaybettim. Benim bütün maddi yüküm babamın üzerindeydi. Annem az bir maaşla çalışıyordu. Ben Saint Benoit'da okuyordum. Okula para gerekiyordu ve bizde para yoktu. Mezun olmama iki sene kalmıştı. Kara kara düşündük. Annem "Okulu değiştireceğiz" dedi. O sırada aklımıza Neşe Hanım'ın teklifini kabul etmek geldi. Böylece podyuma çıkıp reklamlarda oynamaya başladım. Okulu bitirdim, üniversite hazırlık kurslarına gittim, bir süre sonra evi de geçindirmeye başladım.'

  • pınar altuğ
  • magazin
  • çocuklar duymasın
Tüm Magazin haberleri için tıklayın