Çocuklar Duymasın dizisi hakkında çok az kişinin bildiği 9 gerçek

Türk dizi tarihinin en uzun soluklu işlerinden olan ve başrollerinde Pınar Altuğ ile Tamer Karadağlı'nın yer aldığı, yayınlandığı dönemde reytinglere damgasını vuran Çocuklar Duymasın, yıllar sonra yeniden başlayıp tam 9 sezon sürmüştü. Efsane dizi Çocuklar Duymasın ile ilgili, geri planda kalmış ve herkesin öğrenince şaşıracağı bilgiler bulunuyor. Sizler için, Çocuklar Duymasın'a dair bilinmeyenler ve en çok merak edilenleri derledik.

İlk kez 2002 yılında başlayan, toplam 464 bölüm 9 sezon süren Çocuklar Duymasın dizisi hakkında her şeyi bildiğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bilmediğiniz çok şey var... İçeriğimiz içerisinde projenin ilk tasarlandığı dönemden, yeniden başladığı 2010 yılına kadarlık süreçte yaşanan ve duyunca şaşıracağınız bilgileri hazırladık. İşte madde madde Çocuklar Duymasın hakkında bilmediğiniz gerçekler:

1 - HALUK İÇİN İLK DÜŞÜNÜLEN İSİM ŞAHAP SAYILGAN

Dizinin projesi ilk hazırlandığında düşünülen Haluk, Tamer Karadağlı değildi. Karadağlı'nın rolü için düşünülen isim aslında Şahap Sayılgan'dı... Yapımcı Süleyman Nebioğlu, o dönemde iyi reytingler alan Dadı ve Tatlı Hayat'tan etkilenmiş olacak ki; iyi hikayeye sahip ve yalın bir sit-com dizisinin çalışmalarına başlar. Senaryoyu yazan Birol Güven'e de, "Ben buldum başrolü, Ferhunde Hanımlar dizisindeki damat!" der.

Nebioğlu'nun aklındaki isim ortanca damat Şahap Sayılgan, Güven'in anladığı ise küçük damat Tamer Karadağlı'dır. Karışıklık sonucunda Karadağlı'ya tam 3 kez teklif gelir. O bu rolü, o dönemde 3. bir sit-com tutmaz düşüncesiyle hep reddeder ancak görüşmeye gittiğinde, rolü almış bir şekilde odadan çıkar.

2 - KARAKTERİN İSİM BABASI HALUK BİLGİNER

Tamer Karadağlı ve Şahap Sayılgan isimleri şöyle dursun, bu rol için bir de isim babası bulunmaktaydı. Kendisinin hiç haberi olmasa da; bir karakteri yazarken onun için herhangi birini düşünmeden hareket edemeyen Birol Güven, Haluk karakterini yazarken Haluk Bilginer'i düşünür. Bu nedenle de karakterin adı Haluk olur.

3 - BİR FİKİR İKİ DİZİ

Proje teklif edildiğinde elde sadece mutsuz bir çiftin sürdürmeye çalıştıkları evlilik fikri vardır. Birol Güven'in bu fikri, 2 dizi birden çıkartır. Biri Çocuklar Duymasın'dır biri de Ayrılsak da Beraberiz.

4 - EMİNE VE HÜSEYİN AYNI ANDA İKİ DİZİDE

Bu iki dizi arasında ortak bir nokta daha bulunuyordu: Emine ve Hüseyin. Ayrılsak da Beraberiz dizisine yazılan bu karakterler, Çocuklar Duymasın'a da aynı hikayeleriyle taşındılar. Çocuklar Duymasın dizisinde evin dadısı ve temizlik görevlisini canlandıran Gül'ü canlandıran sanatçı projeden ayrılınca, Emine karakteri de diziye transfer oldu ve aynı anda bir süre iki dizide de rol aldı.

5 - İKİNCİ MELTEM ZEYNEP TOKUŞ

Birçok kişi hatırlamasa da dizide Meltem'i bir dönem Zeynep Tokuş canlandırdı. Aslında düşünülen bundan sonra Meltem'i Zeynep Tokuş'un oynamasıydı ancak bu sadece çok kısa sürdü. Tamer Karadağlı'nın ayrılışıyla birlikte Zeynep Tokuş'un Meltem olma süreci de sona ermiş oldu.

6 - PINAR ALTUĞ'UN AYRILIŞINDAKİ ASIL GERÇEK

Pınar Altuğ için Birol Güven tarafından diziden çıkarıldığı iddia edilmişti. Ancak gerçek bu değildi. Altuğ ayrılığı kendisi teklif etmişti ve anlaşmaya varılarak Meltem karakterine kısa süreliğine de olsa veda etmişti.

7 - DÖRDÜNCÜ SEZONUN ADI 'ÇOCUKLAR NE OLACAK'

Karadağlı'nın ayrılığı sonrası ise proje, 26 bölüm Çocuklar Ne Olacak adıyla devam etti ve Meltem-Haluk karakterleri Amerika'da gösterildi. Final bölümünde ise Haluk rolüyle Karadağlı geri dönmüştü.

8 - ÇOCUK DUYGU BAŞKA YETİŞKİN DUYGU BAMBAŞKA

5 sene sonra yeniden başlayan projede 2 büyük değişiklik oldu. Bunlardan ilki Duygu'ydu. O dönemde Amerika'da konservatuvar okuyan Ayşecan Tatari, eğitimini yarıda bırakmamak için rolü oynamak istemedi. Onun yerine Hayal Kahraman Özalp projeye dahil oldu ama bu kişi de son sezonlarda diziden ayrılınca yerine son Duygu, Bengisu Özenel getirildi.

9 - İKİ FENOMEN KARAKTER AYNI ANDA EKRANDA OLMAZ

İkincisi ise Selami oldu. Özgür Ozan, o dönemlerde Arka Sokaklar dizisinde Hüsnü Komiseri oynamaktaydı. Projede de oynamak istedi. Hem Arka Sokaklar'ı hem de Çocuklar Duymasın'ı aynı anda yürütmek istedi. Ancak bu mümkün olmadı.

Çünkü aynı anda iki fenomen karakteri canlandırması, seyirci için kafa karıştırıcı olabilirdi. Bu yüzden onun yerine Volkan Severcan geldi. Selami'nin devamı olan bu karakteri Severcan başlarda oynamak istemedi.

Tamer Karadağlı ile asker arkadaşıydılar ve bu yüzden olamayacağını düşünmüştü.

  • çocuklar duymasın
  • çocuklar duymasın duygu
  • tamer karadağlı ferhunde hanımlar
  • şahap sayılgan çocuklar duymasın
  • pınar altuğ çocuklar duymasından neden ayrıldı
  • zeynep tokuş çocuklar duymasın
  • çocuklar ne olacak
  • selami çocuklar duymasın
  • çocuklar duymasın hakkında
  • magazin
Tüm Magazin haberleri için tıklayın