Cici Kızlar'ın kıvırcık güzeli Bilgen Bengü'den samimi açıklama: Bir gecede ünlü olduk

Cici Kızlar grubunun sevilen isimlerinden olan Bilgen Bengü, verdiği röportajda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bilgen Bengü, 'Bir gecede ünlü olduk' dedi.

Cici Kızlar'ın kıvırcık güzeli Bilgen Bengü'den samimi açıklama: Bir gecede ünlü olduk

1975 yılında Eurovision Şarkı Yarışması'nın seçmelerinde yer alan Türkiye'nin ilk kadın müzik gruplarından "Cici Kızlar" "Delisin" şarkısı ile büyük bir popülerlik yakaladı. 'Cici Kızlar'ın kıvırcık güzeli Bilgen Bengü, Habertürk'e özel açıklamalarda bulundu.

1974'te ilk plakları olan 'Olmaz ki'yi çıkaran grup, 1975'te de Türkiye'nin ilk kez katıldığı Eurovision Şarkı Yarışması'nın seçmelerine dâhil oldu. Bilgen Bengü; "Sanar Yurdatapan, Eurovision için seçmelere katılacağımı söyledi. Attila Özdemiroğlu'nun 'Delisin' şarkısını getirdiler. Lale Mansur ile bir ay koreografi çalıştık. Halk oylaması ve TRT jürisinin oylamalarıyla ikişer tane, birinci, ikinci ve üçüncü seçiliyordu. Semiha Yankı'nın 'Seninle Bir Dakika'sı ile 'Delisin' birinci oldu. O yıl İsveç'in başkenti Stockholm'de düzenlenen yarışma için kura çektik. Yaşça en küçük (15) ben olduğum için kurayı bana çektirdiler ve boş kağıdı çektim. Şebnem ve Birnur ile çok üzüldük ve ağladık" dedi.

Kura sonucu elenmelerinin ardından Türkiye'nin 'Cici Kızlar'ı sahiplendiğini söyleyen şarkıcı; "O dönem sadece siyah - beyaz TRT kanalı vardı. Alternatif bir kanal yoktu. Herkes TRT'yi izliyordu. Eurovision seçmeleri de TRT'de yayınlanınca bir gecede ünlü olduk" ifadelerini kullandı.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın