Cenk Eren hapse mi girecek? Cenk Eren kimdir, kaç yaşında?

Cenk Eren hapse mi girecek? Cenk Eren kimdir, kaç yaşında?

Magazin Haberleri

16 Mayıs 2019 Perşembe 08:58 | Son Güncelleme:

Cenk Eren hapis mi yatacak? Cenk Eren kimdir? sorularının yanıtları araştırılıyor. Kararın açıklanmasının hemen ardından Cenk Eren hapis mi yatacak? Cenk Eren kimdir? sorularının yanıtları araştırılmaya başlandı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi, aralarında oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren'in de bulunduğu 13 sanığı 'uyuşturucu madde kullanma' suçundan 10'ar ay hapis cezasına çarptırdı. Cenk Eren davası hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz.

Ünlülerin uyuşturucu davasında karar az önce açıklandı.  İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, aralarında ünlü isimlerin de yer aldığı 34 sanık hakkında 16 Mayıs 2018'de verdiği karar, kimi sanık avukatlarının yaptıkları temyiz başvurusu üzerine İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi (İstinaf Mahkemesi) tarafından incelenmişti. Cenk Eren'in de aralarında bulunduğu 20 sanık yönünden davanın yeniden görülmesine hükmedilmişti. Ünlülerin uyuşturucu davasında karar az önce çıktı.

CENK EREN HAPİS Mİ YATACAK? 
Az önce açıklanan son dakika haberine göre İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi, aralarında oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren'in de bulunduğu 13 sanığı "uyuşturucu madde kullanma" suçundan 10'ar ay hapis cezasına çarptırdı. Daire, bu cezaları erteledi.

CENK EREN KİMDİR? 

Asıl ismi Yüksel Venedik olan ancak sahne ismiyle tanınan Cenk Eren, 1970 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini de doğduğu şehirde tamamladı. Genç yaşlarda dansla ilgilenen Cenk Eren, Kültür Bakanlığı Devlet Halk Dans Topluluğu’nda bir süre görev aldı. Kariyerine müzikle devam etme kararı alan Cenk Eren, Ankara’da çeşitli gece kulüplerinde sahne almaya başladıktan sonra 1985 senesinde Ankara Radyosu Çok Sesli Gençlik Korosu’nda korist olarak görev almaya başladı. Ancak müzik sevgisi baskın gelince gece kulübü çalışmalarını sürdürdü. 2000 yılında Star TV’de öğleden sonra kuşağında “Yıldız Savaşları” isimli TV programını gerçekleştirdi. 2002 yılındaki projesi Muhteşem İkili’de meslektaşı Nükhet Duru’yla görev aldı. Uzun süre beraber çalışan ikili, Show Tv ekranlarında izleyicilerle buluştu. 

2000 yılında Star TV’de öğleden sonra kuşağında “Yıldız Savaşları” isimli TV programını gerçekleştirdi. 2002 yılında Nükhet Duru ile “Muhteşem İkili” projesine başladı. İstanbul Günay Restaurantta başlayan bu projeyi çeşitli organizasyonlarda ve Show TVd’e bir TV programında devam ettiler. Bir dönem aralarına dargınlık giren ikili yeniden barıştı. Türkiye’nin belli başlı bütün büyük müzikhollerinde çalışan Cenk Eren, 7 albüm yaptı.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın