Cengiz Kurtoğlu'ndan İstanbul itirafı! ‘Yaşaması zor bir şehir, cebimde 1 lira olmazdı'

Ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu, Ayşen Birgör ile düet yaptığı ‘Kalpsiz' şarkısının tanıtımı için basın mensuplarını ağırladı. Silivri'deki yazlığının kapılarını muhabirlere açan ünlü sanatçı, gençliğinde yaşadığı zorluklardan bahsetti. Kurtoğlu, gençlik zamanında İstanbul'da zor günler geçirdiğini söyledi.

Cengiz Kurtoğlu'ndan İstanbul itirafı! ‘Yaşaması zor bir şehir, cebimde 1 lira olmazdı'

Memleketi Artvin'de bulunan çay fabrikasında memur olarak çalışan Cengiz Kurtoğlu, daha sonra bir orkestra kurarak müziğe başladı. 1982'de İstanbul'a gelen ünlü sanatçı çok zorluk çektiğini ve zengin gözükmek için cebinde çek taşıdığını söyledi.

Çarpıcı açıklamalarda bulunan Kurtoğlu, "Biz İstanbul'a büyük paralarla gelmedik. Elimizden tuttunuz, aş, iş verdiniz... Ben de kendi üstüme düşen sorumlulukları bildim. Zor bir şehir İstanbul. Millet bizi zengin zannetsin diye çek karnesi taşırdık. Cebimizde bir lira para olmazdı. Zor günler geçirdik" dedi.

Yakın arkadaşı Hakan Altun ile ilgili de açıklama yapan Cengiz Kurtoğlu, "Yakın arkadaşınız Hakan Altun, 14 Şubat günü "Yalnız" tabelasının önünde fotoğraf çektirdi. Yalnız olması hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna, " Yalnız olmasına çok mutlu oldum. Bizler yalnızken daha mutluyuz" Cevabını verdi.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın