Canan Ergüder hastalık sürecinde yaşadıkları anlattı! 'Kabulle gelen sabır daha bir başka'

Canan Ergüder, atlattığı kanser hastalığı süreci hakkında konuştu. Canan Ergüder, hastalığı kabullenmesiyle yaşadığı sabrın daha başka olduğunu söyledi.

Canan Ergüder hastalık sürecinde yaşadıkları anlattı! 'Kabulle gelen sabır daha bir başka'

Meme kanseri hastalığına yakalanan ve bir süre tedavi gören Canan Ergüder, hastalığını yendi ve Oğlum dizisi ile setlere geri döndü. Hürriyet'e röportaj veren Canan Ergüder, hastalık süreci ve sonrasında yaşadıklarını anlattı. Hastalığı ilk duyduğunda ne hissettiğini anlatan Canan Ergüder, "İlk duyduğumda hayatımın tepetaklak olacağını biliyordum. İlk aklıma gelen de ölmek istemediğimdi." ifadesini kullandı.

O dönemin nasıl geçtiğini anlatan Ergüder, "Çok zor bir dönemdi. Günbegün atlattığım, şaşırtıcı bir hızda ilerleyen, özellikle bedenimin ve ruh sağlığımın sınandığı bir zaman oldu benim için. Eşimin, oğlumun, ailemin ve sevdiklerimin desteği ve işim sayesinde iyileşmeye odaklanabildim." yanıtını verdi.

Ünlü oyuncu, "Bu rahatsızlık hayata bakışınla ilgili olarak sende neleri değiştirdi? Sana ne öğretti?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"İnsanın hayatta her şeye alışabileceğini gördüm. Zorlukları kabul ederek yaşamak, onlara karşı koyarak yaşamaktan kolay olmasa da uzun vadede daha elverişli ve sağlıklı. Belki her zaman sabırlı bir insandım ama kabulle gelen sabır sanki daha bir başka."

Tüm Magazin haberleri için tıklayın