Berfu Yenenler: Kuzey artık sütle doymuyor

Haziran 2019'da dünyaevine giren Eser-Berfu Yenenler, ilk oğulları Kuzey'i aynı yıl Ekim ayında kucaklarına almışlardı. Son olarak çiftin bebekleri Kuzey, katı gıdaya başladı.

Berfu Yenenler: Kuzey artık sütle doymuyor

Ünlü çift heyecanlarını sosyal medya hesaplarından paylaştı. Eser Yenenler, esprili bir dille oğluna başarılar diledi. Berfu Yenenler ise süreci anlattı.

Berfu Yenenler:

An itibariyle havuçla katı gıdaya giriş yapmış bulunuyoruz. Biraz bu katı gıdaya geçiş aşamamızdan bahsetmek istiyorum hemen. Kuzey bugün 5 ay 3 günlük, katı gıdaya 5 aylık başlamamıza bizi hem doktorumuz hem de Kuzey yönlendirdi aslında. Çünkü artık sadece sütle doymuyordur, bizim yediğimiz yemeklere ellerini atmaya başlamıştı, ondan başka bir şey (ve daha lezzetli) yediğimizi fark edip söylenip mızmızlanıyordu, eline aldığı şeyleri çok rahat tutup çok rahat ağzına götürebiliyordu ve yutma refleksi tamamen gelişmişti. Bu sebepten de artık Kuzey için yemek vakti geldiğine karar verdik. (Ki babasına bakınca neden erken başladık diye kimse şaşırmaz bence!)

Kuzey alerjik bir bebek olmadığı için doktorumuz 3 günlük her sebzeyi tadım yapıp alerji yapıp yapmadığını kontrol etme aşamasını yapmamıza gerek olmadığını söyledi. Biz de bu işe en basit olan ve mevsim sebzesi olan patates-havuç-balkabağı üçlüsünden biriyle başlamaya karar verdik. Bugünkü menüsü buharda pişmiş havuçtu, tamamen püre halinde değildi pütürlü bıraktık ki ileride kendi yemeğe daha kolay başlasın, yavaş yavaş pütür miktarını da arttırıp bütün verme aşamasına geçeceğiz. Şimdilik böyleyiz yavaş yavaş bu yolculuğumuzu paylaşmaya devam edeceğim.

Eser Yenenler:

Yavruma katı gıda yolculuğunda başarılar diliyorum. Ben olamadım ama sen olacaksın yavrum.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın