Aşı açıklaması ile halkı paniğe sevk etmekle suçlanmıştı... Aleyna Tilki hakkında karar verildi

'Aileme aşı yaptırmayacağım, insanları korona değil ilaçlar öldürüyor' açıklaması ile gündeme bomba gibi düşen Aleyna Tilki hakkında 'halk arasında korku ve paniğe neden olmak' suçlamasından başlatılan soruşturmayı savcılık tamamladı. Savcılık, genç popçunun sözlerinin suç unsuru oluşturmadığını belirterek takipsizlik kararı verdi.

Aşı açıklaması ile halkı paniğe sevk etmekle suçlanmıştı... Aleyna Tilki hakkında karar verildi

DHA

Ünlü şarkıcı Aleyna Tilki, katıldığı bir programda koronavirüs aşısıyla ilgili 'Aileme aşı yaptırmayacağım, insanları korona değil ilaçlar öldürüyor' sarf ettiği sözlerin ardından başı derde girdi. 'Halk arasında korku ve paniğe neden olmak' suçlamalarından dava açılan Aleyna Tilki, hakkında savcılık kararını verdi.

'İnsanları korona değil, ilaçlar öldürüyor' diyen Aleyna Tilki hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık, 'Halk arasında korku ve paniğe neden olmak' suçlanan Aleyna Tilki hakkında takipsizlik kararı verdi.

Bir kişi, "Anneme, kendime ve kardeşime aşı yaptırmayacağım. Çünkü güvenmiyorum. İnsanları koronavirüs değil, ilaçlar öldürüyor" şeklindeki sözleri nedeniyle Aleyna Tilki'yi CİMER'e şikayet etmişti.

Şikayet üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu tarafından Aleyna Tilki hakkında 'Halk arasında korku ve paniğe neden olmak' suçundan soruşturma başlatılmıştı.

Savcılık, 9 Ocak 2021 günü bir televizyon kanalının magazin programında, gazetecilerin soruları üzerine "İnsanları koronavirüs değil, ilaçlar öldürüyor" diyen Tilki hakkındaki soruşturmayı tamamladı. Savcılık, Tilki'nin sözlerinin suç unsuru oluşturabilecek nitelikte olmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın