Ailesi kötü haberi daha fazla saklayamadı... Ayşe Mine'den hayranlarını üzen haber geldi

1980'li yılların popüler isimlerinden olan şarkıcı Ayşe Mine ile ilgili kötü haberi ailesi verdi. Ayşe Mine'ye kolon ve rektum kanseri teşhisi konulduğu açıklandı.

Ailesi kötü haberi daha fazla saklayamadı... Ayşe Mine'den hayranlarını üzen haber geldi

'Erkek Milleti' ve 'Yemin mi Ettin' gibi şarkıları ile popüler bir hale gelen Ayşe Mine 80'li yıllara damgasını vurmayı başardı. Ünlü şarkıcı Ayşe Mine'nin kanserle mücadele ettiği öğrenildi.

63 yaşındaki şarkıcıya, geçtiğimiz pazartesi kolon ve rektum kanseri teşhisi konuldu.

"DUYULMASINI İSTEMİYORDUK AMA..."

Hastanede tedavi gören Ayşe Mine'nin oğlu Berk Günaydın; "Duyulmasını istemiyorduk ama basına yansımış. Bu süreçte annem için elimizden geleni yapacağız" dedi.

AYŞE MİNE KİMDİR?

Asıl adı Ayşe Akyüz olan Ayşe Mine, 30 Ocak 1961'de İstanbul'da dünyaya geldi. İstanbul'da yorgancılık yapan babası Celâlettin Akyüz, annesi ise Ender Hanım'dır. Anne tarafı İstanbullu, baba tarafı ise Trabzonludur. Eğitim hayatına Mecidiyeköy 6 Ekim İlkokulu'nda başlamıştır. Ortaokul ve liseyi ise Mecidiyeköy Lisesi'nde bitirmiştir.

Ayşe Mine 16 yaşında çıkardığı ilk 45'lik plağından "Demek Ki Öyle" isimli şarkısı ile ünlenmiştir. Müzik kariyerine pop müzik tarzında söylemeye başlamış ve 80'li yıllarda pop müzik söylemeyi bırakıp arabesk müziğe geçmiş ve kendi tabiriyle "kırık arabesk" türünde plak ve kasetler yayımlamıştır. Erkek Milleti isimli plağı ile Altın Long Play Ödülü'nün sahibi olmuştur. 1994 yılında ise Mutlugiller dizisinde başrol oynamıştır.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın