Umut Oğuz yıllarca ailesinden şiddet gördüğünü açıkladı

Adanalı dizisinde hayat verdiği Fiko karakteri ile hafızalara kazınan Umut Oğuz, verdiği röportajda ailesine dair bilinmeyenleri anlattı. Yıllarca ailesinden şiddet gördüğünü ifade eden Oğuz, 'Ben sürekli şiddet gördüm ama mücadele ettim. 30'undan sonra çocukluğunda yaşadığın şeyler önüne çıkıyor ve onlarla yüzleşmek zorundasın. Ben ya annemi öldürecektim ya onunla barış imzalayacaktım. Annemle tartışıp gece evden çıktım dut ağacının altında ağlarken yüzüm felç oldu. Nasıl üzüldüysem... Ağzım tutulup kaldı.' dedi.

Birçok başarılı projede rol almış olan ve Adanalı dizisinde canlandırdığı Fiko karakteri ile akıllarda yer edinen Umut Oğuz, Haberler.com'dan Gökay Kalaycıoğlu'nun sorularını yanıtladı.

Umut Oğuz, Gökay Kalaycıoğlu'nun "Geçmişte yaşadığın ve unutmak istediğin problem neydi?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"SIRTIMIZDA SOPALAR KIRILDI"

"Anne ve baba olmak için bir eğitimden geçmek lazım. Ebeveynlerin bir ehliyetinin olması lazım. Benim gibi dayak yiyerek büyüyen çocuklar var. Küçükken çok kaldırılıp yerlere fırlatıldık. Sırtımızda sopalar kırıldı. Annem hepimizin içine travmalar ekti ve kardeşler olarak mücadele ediyoruz. Kardeşlerim bir şey yaptığında 'sen niye sahip çıkmadın' diye annem beni döverdi. Kardeşlerim bir şey yaptığında onlara kızdığımda da yine dayak yiyordum.

"3 NUMARALI OLAN KARDEŞİMDE DE CİDDİ SIKINTILAR VAR"

3 numaralı olan kardeşimde de ciddi sıkıntılar var, aileyle görüşmüyor. Bir şey kırdığımızda babamla annem bize girişirdi. Kardeşim şimdi saçma sapan bir aile yaşıyor. Kardeşim anne ve babamın kötü huylarının hepsini almış. Annemin biz küçükken öfke problemi vardı.

"YA ANNEMİ ÖLDÜRECEKTİM YA ONUNLA BARIŞ İMZALAYACAKTIM"

Ben sürekli şiddet gördüm ama mücadele ettim. 30'undan sonra çocukluğunda yaşadığın şeyler önüne çıkıyor ve onlarla yüzleşmek zorundasın. Ben ya annemi öldürecektim ya onunla barış imzalayacaktım. Annemle tartışıp gece evden çıktım dut ağacının altında ağlarken yüzüm felç oldu. Nasıl üzüldüysem... Ağzım tutulup kaldı. Ondan sonra bu evden gitmem lazım dedim."

Tüm Magazin haberleri için tıklayın