15 yıllık özleme seyirciden alkış

15 yıl aradan sonra Yılmaz Erdoğan'ın kaleme aldığı ‘Aydınlıkevler' adlı oyunla tiyatro sahnelerine geri dönen Demet Akbağ, finalde performansıyla ayakta alkışlandı.

15 yıllık özleme seyirciden alkış

Yılmaz Erdoğan'ın senaryosunu yazdığı 'Aydınlıkevler' adlı oyunla 15 yıl sonra tiyatroya dönen Demet Akbağ, ilk gecesinde büyüledi. Demet Akbağ'ın yanı sıra Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal'ın yer aldığı 'Aydınlıkevler'in gösterimi Maximum UNIQ Hall'da gerçekleşti. Yoğun ilginin olduğu gecede oyun seyircinin beğenisini kazanırken bir yandan da kahkahalara boğdu ve duygusal anlar yaşattı.

KULİSTE PASTALI KUTLAMA

Seyircinin salonu adeta merdivenlerine kadar doldurduğu ilk gösterimin finalinde oyuncular dakikalarca ayakta alkışlandı. Akbağ "İlk oyunumuzda bizleri yalnız bırakmayan siz seyircimize çok teşekkür ederiz. İlk oyun geleneğidir bu çalışmada emeği geçen herkesi izninizle sahneye davet etmek istiyorum" diyerek tüm ekibi sahneye davet etti. Oyun sonrası kuliste bir araya gelen ekip kutlama pastası kesti.

Siyah beyazdan renkliye dönüş

'Hababam Sınıfı' başta olmak üzere üzere Yeşilçam'ın çok izlenen filmlerine imza atan yapımcı ve yönetmen Ertem Eğilmez'in oğlu Ferdi Eğilmez, siyah-beyaz yapımları Türk sinemasına kazandırmaya hazırlanıyor. Eğilmez, Arzu Film imzası taşıyan bir döneme damga vurmuş klasikleri renklendireceğini açıkladı. Listesinde birçok film olduğunu söyleyen Eğilmez, "Bu yapıtları yaşatmalıyız" dedi.

İstanbul Film Festivali'nde prömiyer

Genç yetenekler Selahattin Paşalı ve Ece Çeşmioğlu Ölmez'in başrollerini paylaştığı 'Mukavemet' filmi, İstanbul Film Festivali'nde prömiyer yapacak. Soner Caner'in yazıp yönettiği psikolojik drama, Ulusal Yarışma'da yarışacak. 17 Nisan'da Atlas Sineması'nda görücüye çıkacak olan yapım, Türkiye'de kesintisiz tek plan olarak çekilen ilk film olma özelliğine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Tek gecede yapılan çekimler için uzun süreli bir ön hazırlık yapıldı.

Tüm Magazin haberleri için tıklayın