Çeşme gezi rehberi

Çeşme gezi rehberi

Life Haberleri

Çağla GÜRSOY

cglgursoy@hotmail.com
twitter: CaglaGursoyy
Instagram: CaglaGursoyy

5 günlük Çeşme seyahatimin ardından söz verdiğim üzere hemen döndüm ve gezdim-gördüm-duydum Çeşme rehberime başlıyorum. Gidecekler ya da gitme şansı olmayıp “Orada neler oluyor?” diyenleriniz için hızlı bir Çeşme turu atalım.

Alaçatı popülaritesinden hiçbir şey kaybetmemiş hatta üzerine katlayarak devam ediyor. Alaçatı’nın dışında birkaç popüler mekân olmasa Çeşme tatilinizi hiç Alaçatı bölgesinden çıkmadan tamamlayabilirsiniz. Gelelim tatilcilerin en çok tercih ettiği ve herkesin diline pelesenk olan mekânlara. 

Geçen senelerden ikonikleşmiş Limon, Esnaf, Ferdi Baba Köyiçi, Kapari, Şerefe Meyhane, Alaçatı Kafası, Veranda Pera yine tıklım tıklım ziyaretçi ağırlıyor. Benim klasikleşmiş lezzet favorilerim bu senede yine Alaçatı içinde ki Aysel, Eflatun, Morah ve Ortaya restoran oldu.

EN YENİLER

Bu sene açılan ve insan akınına uğrayan mekânlarda var. Biçatı Alaçatı dekorasyonuyla özellikle kadınların beğenisini topluyor. Canlı müzik ve samimi ortam arayanlar Kafi’de Mert Davran’ın sahnesinde buluşuyor. Belki Alaçatı’nın tek sushicisi olan Kapari içinde açılan Japonika, sushi severler tarafından tam not alıyor. Deneyimli personeliyle Alaçatı içerisindeki en yeni eğlence mekânı ise Hammam. 

İzzet Çapa’nın gözbebeği “Cahide Cabaret”i herkes öve öve bitiremiyor. Şovlar ve atmosfer hakkında bir tane olumsuz duyum almadım. Mustafa Aksakallı-Ezgi Mola çiftinin yeni mekânı Boop ünlülerin uğrak noktası. Bir de bu sezonun gözbebeği “Kong”dan bahsetmeden geçmeyeyim. Sarp Yaman işletmesinde açılan mekânın gerek farklı dekorasyonu gerek Avrupai mutfağı gerek ise Türkçe-yabancı müziklerden oluşan playlisti ile kesinlikle Kong, Alaçatı’ya farklı bir hava getirmiş. Canlı müzik mekânları Disco, On Air devam... En yenisi ise vokal özellikle Dicle Olcay sahnesi eğlence garantili. Daha geniş kulüp ortamı sevenler içinde tek önerim “Shu”.

PLAJLAR

Plajlarda da yine yeniler ve ikonikler var. Çoğunlukla İstanbul cemiyetinin buluştuğu 2 mekân var biri Spaggia Grande diğeri Momo Dalyan. Bu iki plaja rezervasyonsuz giriş yapmak imkansız. Önceden yerinizi ayarlamadan hiç kapıda şansınızı bile denemeyin. 

Aya Yorgi koyunu sevenler için bu sene Selami Şahin’in oğlu Lider Şahin tarafından açılan Cove beğeni topluyor. 

Esnaf on the beach, en butik ve VIP hizmeti veriyor. Sunumlar şahane. Instagram fotoğrafı çekmeye meraklıysanız da sezonun en yenisi Rise n Shine’ın plaj dekorasyonunda kendinizi kaybedebilirsiniz. 

Deniz kenarında sabaha kadar eğlence diyenlerdenseniz ise Sommer Klein ve Single Fin sezon favorileri.

Tüm Life haberleri için tıklayın
////