AVM'ler hastane veya yatay otele dönüşecek

Kovid-19'la bazı AVM'ler yatay otel veya hastaneye dönüşüyor. Lucis Global Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmet Öztanık, “Dönüşüme ihtiyacı olan AVM'lerle ilgili çalışma yürütüyoruz” diye konuştu.

YAŞAR KIZILBAĞ

Pandemi, birçok sektörü zora sokarken dönüşüm yatırımlarına da yol açıyor. Özellikle bu dönemde iş yapamayan AVM'ler yatay otel veya hastane gibi projelere dönüşmek için gün sayıyor. Turizm ve konaklama sektöründe 30 yıllık bir geçmişi olan Öztanık ailesinde üçüncü kuşağın işbaşında bulunduğu Lucis Global'in yönetim kurulu başkan yardımcısı İsmet Öztanık, "Faaliyet göstermekte sıkıntı yaşayan ve dönüşüme ihtiyacı olan AVM ve otellerde yeni iş modelleri üzerinde çalışmalar yürütüyoruz" diye konuştu.

TEKLİFLER GELİYOR

"AVM'lerin depo, okul, dikey şehir seracılığı, hastane ya da yatay otellere dönüşmesi gerekiyor. Grup olarak gerek dönüşüm, gerekse işletmecilik projelerinin içinde yer almayı istiyoruz" diyen Öztanık bankaların elindeki AVM, otel gibi gayrimenkul portföylerinin nitelikli yönetimi için talepler geldiğini belirtti.

İNTİKAM SATIN ALMASI

Turizm ve konaklama sektöründe 25 yıllık bir geçmişleri olduğunu, Avantgarde Collection markasını ise 2009'da kurduklarını hatırlatan Öztanık otel yatırımlarında önemli gelişmeler olacağını belirterek "Turizmde önemli görüşmelerin ortasındayız" dedi. Öztanık turizm sektöründe 'intikam satın almaları' olabileceğini söyledi.

YURTDIŞINA AÇILMA PLANI VAR

Öztanık, "Avantgarde olarak lüks konseptinde hizmet veren yerli bir otel markası olarak yurtiçi ve yurtdışında büyümek istiyoruz. Yurtdışında gerek münferit gerek farklı anlaşmalarla global zincirlerle devam etme isteğimiz var. Yakın coğrafyamızda Kafkaslar ve Türki Cumhuriyetler, İran ilgi gösterdiğimiz pazarlar. Azerbaycan talepler aldığımız bir pazar. Katar da dünya kupası organizasyonu nedeniyle otel arzı ihtiyacına sahip" dedi.

YEREL RESTORANLARA YATIRIM YAPIYOR

İsmet Öztanık ve kardeşi Cenk Öztanık'ın yönetimde olduğu Lucis Şirketler Grubu, restoran alanındaki girişimlere de destek veriyor. Bodrum'un ünlü restoranı Fiko'ya geçen yıl yatırımcı ortak olarak katılan şirket, yakın zamanda Eski Yer markasına da ortak oldu. Lucis Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Avantgarde Collection'ın CEO'su olan Cenk Öztanık, şık restoranlara ortak olarak destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Öztanık "Amacımız Yunanistan'a mal olmuş balık restorancılığında Türk konseptini dünyaya göstermek" dedi.

  • pandemi
  • kovid19
  • turizm sektörü
  • konaklama sektörü
Tüm Kobi haberleri için tıklayın