Yılmaz Erdoğan aslen nereli, kaç kez evlendi? Yılmaz Erdoğan kimdir, kaç yaşında?

Şarkılar Bizi Söyler'in bu haftaki bölümünde karışık kaset konseptli bir gece yaşanacak. İzleyicisine keyif dolu dakikalar yaşatan Şarkılar Bizi Söyler'in konukları arasında Yılmaz Erdoğan da yer alacak. Yılmaz Erdoğan, 4 Kasım 1967 yılında Hakkari'de dünyaya gelmiştir. İlk ve ortaokulu bitirdikden sonra Ankara Aydınlıkevler Lisesi'nde eğitimine devam etti. Liseden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'ni kazandı. İşte hakkında tüm detaylar...

Yılmaz Erdoğan aslen nereli, kaç kez evlendi" Yılmaz Erdoğan kimdir, kaç yaşında"

Kanal D'nin sevilen ve ilgiyle izlenen müzik eğlence programı Şarkılar Bizi Söyler'e bu hafta yine birbirinden özel isimler konuk oluyor. Karışık kaset gecesinin yaşanacağı bu gecede Yılmaz Erdoğan şiirleriyle izleyicisine keyif dolu dakikalar yaşatacak. Peki, Yılmaz Erdoğan kimdir, kaç yaşında? Yılmaz Erdoğan aslen nereli, kaç kez evlendi? İşte hakkında tüm merak edilenler...

YILMAZ ERDOĞAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Yılmaz Erdoğan, 4 Kasım 1967 yılında Hakkari'de dünyaya gelmiştir. İlk ve ortaokulu bitirdikden sonra Ankara Aydınlıkevler Lisesi'nde eğitimine devam etti. Liseden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'ni kazandı. İstanbul Kocamustafapaşa'da arkadaşlarıyla birlikte yaşamaya başladı. İTÜ'deki eğitimini yarıda bırakarak Ferhan Şensoy'un Nöbetçi Tiyatro kadrosuna katıldı. Ardından Levent Kırca´nın 'Olacak O Kadar' isimli tv programında başyazar olarak çalıştı. TRT´de yayınlanan 'Umut Taksi' ismindeki dizinin yazarıdır. Ayrıca bu dizide rol almıştır.

Bir Demet Tiyatro adlı dizideki Mükremin Çıtır karakteri ile geniş kitlelerce tanınmaya başlamış, aynı zamanda bu dizinin senaristliğini de yapmıştır. 1994 yılında Necati Akpınar ile birlikte Beşiktaş Kültür Merkezi'ni kurdu.

Burada 'Haybeden Gerçeküstü Aşk', 'Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü?', 'Cebimde Kelimeler', 'Otogargara', 'Bana Bir Şeyhler Oluyor' gibi oyunları kaleme aldı. Ardından Demet Akbağ ile başrol olarak oynadığı 'Bir Demet Tiyatro' adlı oyunu yazdı.

2001 yılında hem yazıp oynadığı hem de yönettiği Vizontele isimli ilk uzun metraj filmini çekti.

Sadri Alışık Ödülleri en iyi erkek oyuncu, Altın Kelebek Ödülleri en iyi komedi dizisi, AACTA en iyi yardımcı erkek oyuncu, Afife Tiyatro Ödülleri Cevat Fehmi Başkurt özel ödülü sahibidir.

Yılmaz Erdoğan, 1991'de Sanem Oktar ile evlenmiş ve 1998'de ayrılmıştır. Bu evlilikten Berfin isimli bir kızı bulunmaktadır. Yılmaz ikinci evliliğini 2006 yılında Belçim Bilgin ile yapmış 2018 yılında boşanmıştır. Erdoğan'ın bu evlilikten ise Rodin isimli bir oğlu bulunuyor.

Ceylan Ertem kimdir, kaç yaşında? Ceylan Ertem aslen nereli, evli mi?

Kalben kimdir, kaç yaşındadır? Kalben aslen nereli, evli mi?

Gripin kimdir, grup üyeleri kimler? Gripin grup üyeleri kaç kişi?

Tüm Güneş haberleri için tıklayın