Yeter artık! Sarhoş kadın doktora saldırdı

Pendik Devlet Hastanesi'ne sağlık kontrolü için götürülen alkollü kadın, Pratisyen Doktor Esma Demir'in saçını çekerek saldırıda bulundu. Bakan Koca, “Sorun tüm toplumun, toplumu harekete geçireceğiz” diye tepki gösterdi.

Yeter artık! Sarhoş kadın doktora saldırdı

Pendik'te 17 Kasım Çarşamba günü polis, sabaha karşı otelde kavga eden çifti sağlık kontrolü için Pendik Devlet Hastanesi'ne götürdü. Alkollü olduğu iddia edilen kadın, bir anda hastanenin acil servisinde görevli Pratisyen Doktor Esma Demir'e saldırdı. Dr. Demir, adı öğrenilemeyen kadından şikayetçi oldu.

'BU KEZ GÖRÜLSÜN!'

Demir, sosyal medyadan isyan etti: "Bu görüntüleri buraya koymak beni ne kadar yaralıyor tahmin edemezsiniz. Ancak görmeyen gözler belki bu kez görür. Mesleğimde 2. yılımın daha başındayken uğradığım bu şiddet şevkimi tüketse de yine de haykırmak istiyorum. Buna ne zaman, nasıl, kim 'dur' diyecek, artık yeter."

'TOPLUMU HAREKETE GEÇİRECEĞİZ'

Saldırıya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan da sert tepki geldi. Koca, sosyal medya hesabından Doktor Demir'e destek vererek "2020'de yapılan değişiklikle, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet suçlarının cezasını yasa 1,5'la çarpıyor. Sonuç alamadık. Sorun tüm toplumun. Toplumu harekete geçireceğiz" ifadelerini kullandı.

Tüm Güneş haberleri için tıklayın