WhatsApp Web internetsiz nasıl kullanılır? 5 işlemde internetsiz WhatsApp kullanımı!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp artık internete bağlı olmadan da kullanılabilecek. Whatsapp Web'in çoklu cihaz beta programına katılmanız ile birlikte, bağladığınız ikincil cihazları, telefonunuzu bağlı tutmak zorunda kalmadan online olarak kullanma imkanına sahip olabileceksiniz. Beta sürüme katılan WhatsApp kullanıcıları şu anda mevcut özellikten yararlanabiliyorlar. Peki, internetsiz WhatsApp nasıl kullanılır? İşte adım adım internetsiz WhatsApp Web kullanımı...

WhatsApp Web internetsiz nasıl kullanılır"  5 işlemde internetsiz WhatsApp kullanımı!

Dünyada en fazla kullanıcısı olan ve en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması Whatsapp artık internetsiz olarak da kullanılabilecek. WhatsApp'ın yayınladığı son Beta sürümü, uygulamanın yeni çoklu cihaz özelliğinin test edilmesine imkan tanırken internetsiz WhatsApp kullanımı imkanını da bizlere sunuyor. Peki, WhatsApp Web internetsiz nasıl kullanılır? İşte 5 adımda İnternetsiz WhatsApp kullanımı...

WHATSAPP WEB İNTERNETSİZ NASIL KULLANILIR?

1-) WhatsApp'ta Ayarlar'a girin.

2-) Bağlı Cihazlar sekmesine dokunun.

3-) Çoklu Cihaz Beta Programı'na katılın.

4-) Beta Programına Katıl'a dokunun. (Bu sayede Whatsapp Web'e telefonunuz internete bağlı olmasa bile girebilir ve Whatsapp'ı kullanabilirsiniz.)

5-) Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra WhatsApp Web uygulamasına QR kodunuzu okutarak yeniden giriş yaptığınız takdirde artık internetiniz olmadan da WhatsApp Web kullanabileceksiniz.

WHATSAPP ÇOKLU CİHAZ ÖZELLİĞİ NEDİR?

WhatsApp, bir çoklu cihaz desteğine zaten sahipti. WhatsApp kullanıcıları WhatsApp cihazlarını açtıkları ana cihaz internete bağlı olduğunda, farklı bir cihazdan uygulamaya erişebiliyorlardı.

WhatsApp'ın yeni nesil çoklu cihaz özelliği ise biraz daha farklı çalışıyor. Kullanıcılar artık ana cihazları internete bağlı olmadığında da farklı bir cihazdan WhatsApp'a erişim sağlayabilecekler.

WhatsApp'ın Android ekosistemindeki beta sürümünü kullananlar, son yazılım güncellemesiyle yeni nesil çoklu cihaz özelliğiyle tanışma imkanı buldular. Özellikle ilgili bir açılır pencere gören kullanıcılar, burada çoklu cihaz özelliğinin şimdilik 4 cihaza kadar destek verdiğini, mesajların uçtan uca şifrelenmeye devam edeceğini ve özelliğin kullanılabilmesi için karşı tarafın da en güncel WhatsApp sürümünü kullanmaları gerektiğini görüyorlar.

Tüm Güneş haberleri için tıklayın