Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı içindeki çatlağı ifşa etti! 'DP ve İYİ Parti ayrı bir ittifak'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı içindeki büyük çatlağı ifşa etti.

Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı içindeki çatlağı ifşa etti! 'DP ve İYİ Parti ayrı bir ittifak'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Üçüncü ittifak olabilir" ifadesini 'düzeltirken' Millet İttifakı içindeki daha büyük çatlağı ifşa etti: "Nasıl ki Demokrat Parti ile İYİ Parti, 'ittifak içinde bir ittifak' içindelerse; aynısı farklı biçimlerde olabilir, söylemek istediğim bu."

KILIÇDAROĞLU, TV'DEN ÖĞRENMİŞ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Karamollaoğlu'nun "Üçüncü ittifak" sözlerine ilişkin "İttifak içinde başka bir ittifakın olabileceği yönünde bir düşünceye varmış. Bunu televizyondaki açıklamasından öğrendim" dedi.

'BULUŞMALARI ALTIN GÜNÜNE DÖNDÜ'

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 6 muhalefet partisi liderinin buluşmalarına "Kimin evinde toplanıyorlarsa birer çeyrek altın versinler. Şu an altın günü olarak devam ediyor" sözleriyle tepki gösterdi.

'7 PARTİ BİRLİKTE HAREKET EDİYORUZ'

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, 6'lı ittifakla birlikte hareket ettiklerini söyledi, 7 parti olarak ortak faaliyetler yaptıklarını duyurdu. Sancar, "7 parti birlikte hareket ediyoruz. Adayımız şudur deme yetkisi bende de yok. Temeli kuruyoruz, milletvekili sayılarını konuşmadık" dedi.

Tüm Güneş haberleri için tıklayın