Tahsin Küçük kimdir, MasterChef'ten elendi mi? MasterChef Tahsin kaç yaşında, aslen nereli Instagram hesabı nedir?

Tahsin Küçük, MasterChef Türkiye 2021 yarışmacıları arasında çeyrek finalde son elenen isim oldu. MasterChef hayaline veda eden Tahsin Küçük aslen Trabzonlu olup, 23 yaşındadır. Yayınlandığı ilk günden beri büyük ilgiyle izlenen MasterChef'te dikkat çeken isimler arasında yer alan Tahsin Küçük kimdir, kaç yaşında, nereli, Instagram hesabı nedir? sorularına yanıt olarak tüm merak edileneleri bu haberimizde derledik.

Tahsin Küçük kimdir, MasterChef'ten elendi mi" MasterChef Tahsin kaç yaşında, aslen nereli Instagram hesabı nedir"

Tahsin Küçük, MasterChef Türkiye yarışma programında final için yarıştığı oyunda kaybeden isim oldu. 12 Ocak Çarşamba akşamı MasterChef'te elenen isimler arasında yer alan Tahsin Küçük'ün hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. Peki Tahsin Küçük kimdir, kaç yaşında, nereli, Instagram hesabı nedir, MasterChef'te neden elendi?

MASTERCHEF TAHSİN KÜÇÜK KİMDİR?

Tahsin Küçük, 15 Haziran 1997 tarihinde Kocaeli'nde doğdu. 23 yaşındaki Tahsin Küçük, aslen Trabzonludur. 7 yıldır İstanbul'da hayatını sürdüren MasterChef Tahsin, mesleğe girişinde ailesinin büyük destek olduğunu ifade etmektedir. Yemek yapmanın yanı sıra birçok dans türüyle ilgilendiğini aktaran Tahsin, kendisi için önemli sloganın 'Ben İstersem Yaparım' cümlesi olduğunu belirtiyor.

Kocaeli'de doğan Tahsin Küçük, Ulu Gazi İlköğretim okulunu bitirdikten sonra liseyi de Yunus Emer Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde tamamlamıştır. Ardından İstanbul'a gelen Tahsin Küçük burada Okan Üniversitesi Gastronomi bölümünden 2019 yılında mezun olmuştur.

MASTERCHEF TAHSİN NE İŞ YAPIYOR?

Tahsin Küçük, istediği mesleklerin hiçbirine babasının sıcak bakmadığını ve bir gün babasına yemek yaptığını, babasının bu yemeği yedikten sonra 'Ellerine sağlık oğlum, sen bunu meslek olarak yapmalısın' sözler üzerine harekete geçerek ailesinin de desteğiyle kariyerine başlamış. 13 yaşında mutfağa bulaşıkçı olarak girdiğini söyleyen Tahsin, 10 yıldır bu sektörde yer aldığını söylemektedir.

2015 yılında Ver Fırına isimli yarışma programına 17 yaşındayken katılan ve internetten öğrendiği tarifler ile bu yarışmada iyi bir derece yakaladığını aktaran MasterChef Tahsin, burada yakaladığı başarının gücüyle üniversite yıllarında da pek çok yarışmaya katılarak derece elde ettiğini belirtmektedir.

Eğitim hayatı boyunca Türkiye'nin önde gelen şefleriyle birlikte çalıştığını söyleyen Küçük, 'çok iyi projelerde yer aldım' diyor. Mezuniyetiyle birlikte menüsünü hazırladığı 2 restoranda sosları ve reçeteleriyle, satılabilir yemek zincirine yeni oluşumlar kazandırdığını aktaran Tahsin Küçük, Türk televizyonlarında bulunan gündüz kuşağı yemek programlarında da yemek editörü olarak görev yaptığını ifade ediyor.

MasterChef Tahsin'in Fan Burger isimli İstanbul'da iki şubesi olan restoranı bulunuyor.

INSTAGRAM HESABI NEDİR?

MasterChef 2021'in iddialı yarışmacısı Tahsin Küçük, "tahsinkucukofficial" kullanıcı adıyla Instagram'da yer almaktadır ve şu an itibariyle 172 bin takipçisi bulunmaktadır.

  • masterchef
  • tahsin küçük
  • tahsin küçük kimdir
  • masterhcef tahsin elendi mi
Tüm Güneş haberleri için tıklayın