Şirket de “O gün elektrik vardı” dedi! Borç ödendi, 5 Nisan'da açtık

Elektrikler değil, yalanın önü kesildi. Kılıçdaroğlu'nun “4 aydır elektriği kesik” diyerek ziyaret ettiği evin elektriğinin 31 Mart'ta borcundan dolayı kesildiği, borcun ödenmesini takiben 5 Nisan'da açıldığı ortaya çıktı.

Şirket de “O gün elektrik vardı” dedi! Borç ödendi, 5 Nisan'da açtık

Başkent Elektrik Dağıtım AŞ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, '4 aydır elektriği kesik' diyerek ziyaret ettiği evle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "31 Mart'ta elektrik enerjisinin borçtan dolayı kesildiği, borcun ödenmesini takiben 5 Nisan'da elektrik enerjisinin bağlandığı tespit edilmiştir" denildi. Enerji Bakanı Fatih Dönmez, Kılıçdaroğlu'nun ziyareti sırasında elektriklerin kesik olmadığını Twitter'dan duyurmuştu.

ENERJİ KESME YOK

Şirketin Twitter hesabından yapılan açıklamada, Başkent EDAŞ'ın düzenleme ve denetlemeye tabi bir sektörde faaliyet gösterdiği kaydedildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bu konuda gerek bizzat abonemizin kendisinin yaptığı açıklamalar gerekse kamu kurumlarının talebi üzerine şirketimiz tarafından 24 Nisan'da yapılan saha tespiti ve kayıtlarımızda yapılan incelemeye göre, 23 Nisan'da ilgili tesisatın borcundan veya herhangi bir nedenden dolayı elektrik enerjisinin şirketimizce kesilmiş olmadığı, söz konusu tesisatın 31 Mart'ta elektrik enerjisi borçtan dolayı kesildiği, borcun ödenmesini takiben 5 Nisan'da elektrik enerjisinin bağlandığı tespit edilmiştir. 5 Nisan tarihinden bu yana söz konusu tesisatta şirketimizce herhangi bir nedenle enerji kesme işlemi yapılmamıştır."

Kılıçdaroğlu'nun ziyareti sırasında elektriklerin kesik olmadığı açıklandı.

DARBECİLERİ ZİYARET PLANINDAN VAZGEÇMİŞ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında aktif şekilde rol aldıkları için tutuklanan FETÖ'cü askeri öğrencileri ziyaret etmek istedi. Adalet Bakanlığı'ndan izin talep eden Kılıçdaroğlu'na onay verildi. Ancak, Kılıçdaroğlu ziyaret kararından vazgeçti. Daha önce darbe girişimi sırasında yer alan Hava Harp Okulu öğrencilerinin aileleri CHP'nin TBMM'deki grup toplantısına katılmış ve Kılıçdaroğlu da cezaevindeki o öğrencileri ziyaret edeceği sözünü vermişti.

ÖNCE ENERJİ BAKANI ORTAYA ÇIKARDI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, önceki akşam sosyal medya hesabından peş peşe attığı tweetlerle Kılıçdaroğlu'nun elektrik kesintisi yalanını kamuoyuna duyurmuştu. Dönmez ilk olarak, "Sn. Kılıçdaroğlu o gece elektrikler gerçekten kesik miydi? Kendinizi yine isteyerek ve bilerek karanlığa mı gömdünüz? Yapılan incelemeler sonucu o gün evin elektriği varmış. Ve o gün o evde elektrikler olduğu halde ışıkları neden açmadınız" ifadelerini kullandı.

Dönmez daha sonra ise, "Dün gittiğiniz evde yapılan tespitler ve abonelik kayıtlarına göre ilgili abonenin 23.04.2022 itibarıyla borcundan dolayı elektriğinin kesik olmadığı tespit edilmiştir" ifadeleri ile Kılıçdaroğlu'nun elektrik yalanını gözler önüne serdi.

Tüm Güneş haberleri için tıklayın