Sarp Akkaya kimdir? Sarp Akkaya kaç yaşında, aslen nereli, eşi kim?

Sarp Akkaya, O Ses Türkiye yılbaşı özel programına katıldı. Oyuncu hakkında bilgi almak isteyenler ise Sarp Akkaya kimdir? Sarp Akkaya kaç yaşında, aslen nereli, eşi kim? sorusunu soruyor. Bizim Aile dizisiyle oyunculuk hayatına adım atan Sarp Akkaya dair detaylar...

Sarp Akkaya kimdir" Sarp Akkaya kaç yaşında, aslen nereli, eşi kim"

O Ses Türkiye yılbaşı özel konukları arasında Sarp Akkaya bulunuyor. MSÜ Devlet Konservatuvarı'ndan mezun olan oyuncu, şarkı bu akşam şarkı söyleyerek izleyenlere keyifli anlar yaşatacak. Peki, Sarp Akkaya kimdir? Sarp Akkaya kaç yaşında, aslen nereli, eşi kim?

SARP AKKAYA KİMDİR?

Sarp Akkaya, 13 Mayıs 1980 tarihinde İstanbul'da doğdu.

İlk kez Bizim Aile dizisiyle oyunculuk hayatına başlayan Sarp Akkaya, 2001 yılında MSÜ Devlet Konservatuvarı'ndan mezun olup Stüdyo Drama Tiyatro Topluluğu'nun "Kaos" ve "Sonra", ardından Alchera Tiyatro Topluluğu'nun "6. Gün" ve "Devenin Hörgücü Yamuk Olur" isimli tiyatro oyunlarında oynadı. "Albay Kuş" da oynadığı oyunlar arasındadır. Daha sonraları Kurtlar Vadisi Pusu adlı dizide canlandırdığı Servet karakteriyle tanındı, ondan sonra Ezel adlı dizide canlandırdığı Tevfik karakteri ile büyük çıkış yakaladı.

Suskunlar adlı dizide Murat Yıldırım ile başrolleri paylaşmış ve bu dizide Sarı karakterini canlandırmıştır. Muhteşem Yüzyıl dizisinde ise Atmaca karakterini canlandırdı. Atv'de yayınlanan Racon adlı dizide oynamış ve başrolü Mehmet Aslantuğ ile paylaşmıştır. Sarp Akkaya, oyuncu Esra Akkaya'nın kardeşidir.

Ayrıca ikizi olan Kaya Akkaya da kendisi gibi oyuncudur. Aynı zamanda seslendirme çalışmaları da yapmaktadır. 2010 yılında kardeşleriyle beraber AKKAdemi Tiyatro'yu kurmuştur.

Sarp Akkaya ayrıca; "dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaş aralığındaki çocukların sosyal gelişim ve sosyal kimliklerini desteklemek, ufuklarını genişletmek, özgüvenlerini güçlendirerek daha mutlu bireyler olarak yetişmelerine katkı yapmayı" kendine ilke edinen SosyalBen Vakfının yönetim kurulu üyesidir.

SARP AKKAYA EŞİ KİMDİR?

Sarp Akkaya 2017 yılında Sinem Yalçınkaya ile evlenmiştir.

İlayda Alişan kimdir, kaç yaşında? İlayda Alişan aslen nereli, boyu ve kilosu kaç?

Merve Dizdar kimdir, kaç yaşında? Merve Dizdar aslen nereli, hangi yapımlarda rol aldı?

Eser Yenenler'in eşi Berfu Yenenler kimdir? Berfu Yenenler kaç yaşında, nereli?

Tüm Güneş haberleri için tıklayın