Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: İcraat yok, işkembeden atma var

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 4 milyon hanenin elektriğinin kesik olduğuna ilişkin paylaştığı bilginin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: İcraat yok, işkembeden atma var

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 4 milyon hanenin elektriğinin kesik olduğuna ilişkin paylaştığı bilginin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Enerji Bakanımız bir açıklama yaptı, tüm Türkiye'de abone gruplarında sadece 278 bin abonenin elektriği kesik. 4 milyon nerede, 278 bin nerede? Yalanla siyaset olmaz" dedi.

MEVKA-KOP Başkanlığı Karaman Toplu Açılış ve İmza Töreni'nde konuşan Bakan Varank kendileri icraata devam ederken, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Güneydoğu'da vatandaşlara "Bize buraları verin, bize buradaki belediyeleri verin. Biz burada güneşten enerji üreteceğiz. Bu enerjiyi de çiftçilere bedava vereceğiz" dediğini söyleyen Varank, şunları aktardı: "Bir icraat var mı? Yok. Ancak işkembeden atma var. Siyaset icraatla, projelerle yapılır."

Tüm Güneş haberleri için tıklayın