Sağlık için engel yok! Paletli ambulansla köye aşı yetiştirdiler

Erzincan'da aşı randevusu alan vatandaşlar kar engeline takıldı. Bunun üzerine sağlık ekipleri harekete geçerek yolu karla kapanmış köye paletli ambulansla ulaşarak halkı aşıladı.

Sağlık için engel yok! Paletli ambulansla köye aşı yetiştirdiler

Salgınla mücadelede fedakarca görev yapan sağlık ekipleri, tüm olumsuzluklara rağmen aşı çalışmalarını sürdürüyor. Sağlıkçılar, olumsuz hava koşullarının etkili olduğu kentteki yüksek kesimli köylerde yaşayan ve yolları kardan kapadığı için sağlık kuruluşlarına gidemeyen vatandaşların aşı taleplerine de paletli ambulansla yetişiyor. Erzincan'ın Kemah Koçkar Köyü'nden telefonla gelen aşı talebi üzerine harekete geçen ekipler, karla kaplı yollardan ve bir tarafı uçurum yüksek rakımlı geçitlerden geçerek 1 saatlik zorlu yolculuğun ardından bölgeye ulaştı.

HALKIMIZ İÇİMİZİ ISITTI

Ekipler, hatırlatma dozlarını yaptırmak isteyen vatandaşları evlerinde aşıladı. Aşı çalışmalarında görevli sağlıkçı Adem Yavuz Zengin köydeki 15 vatandaşı aşıladıklarını belirterek "Çetin bir yerdi ama Koçkar halkının bizi sıcak karşılaması içimizi ısıttı" dedi.

Koçkar Köyü Muhtarı Alaattin Yılmaz da 112'yi aradıklarında sağlık ekiplerinin hemen geldiğini belirterek "Sağlık ekipleri gelirken bayağı badireler atlatmışlar. Burada yaşlı insanlara bu hizmeti yaptılar. Aşı ve yol için bir kuruş para vermeden vatandaşlarımızın ihtiyaçları yerinde görüldü. Devletimizden Allah razı olsun. Vatanımız milletimiz sağ olsun" dedi.

Tüm Güneş haberleri için tıklayın