Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinin 11 zanlısı 24 saatte yakalandı

İstanbul Yeşilköy'de balıkçı restoranında Beşiktaş Kulübü'nün eski yöneticisi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun silahlı saldırıda öldürülmesiyle ilgili 11 zanlı 24 saatte yakalandı.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinin 11 zanlısı 24 saatte yakalandı

DHA

İstanbul Yeşilköy'de 27 Ocak'ta sahibi olduğu balıkçı restoranında Beşiktaş Kulübü'nün eski yöneticisi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun silahlı saldırıda öldürülmesiyle ilgili önceki gece 19 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Mahmutyazıcıoğlu'nu vuran Kadir Yasak ile maktulün şoförünü yaralayan Ali Yasak, Büyükçekmece'de kaldıkları günübirlik kiralık evde yakalandı. Evdeki aramada ruhsatsız tabanca bulundu. Son operasyonda yakalanan 9 kişiyle birlikte gözaltı sayısı 11'e yükseldi. Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun bir emlak satışıyla başlayan tartışmalar sonucu 65 bin TL'lik alacak nedeniyle öldürüldüğü iddia edilmişti.

'ŞÜKÜRLER OLSUN'

Sunucu Ece Erken, eşinin faillerinin yakalanmasıyla ilgili sosyal medyada "Allahım şükürler olsun" paylaşımında bulundu.

'BENİ YAŞARKEN ÖLDÜRDÜLER'

Ece Erken, Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ardından ilk kez konuştu: "O benim canım, hayat arkadaşımdı. İnanamıyorum, boş yere gitti. Biz birlikte yaşlanacağız diyorduk. Beni yaşarken öldürdüler. O gece hastaneye gittim. Ben girdiğimde bir kolumdan birisi bir kolumdan birisi tutuyordu, 'kaybettik' diyordu. (65 bin lira tartışmalarına ilişkin) İnanmıyorum. 65 bin lirayı Şafak cebinden verirdi. Davaya bakacak hakime sesleniyorum. Bu adam 10 yılda çıkarsa hakkımı helal etmiyorum. O kadar korkuyorum ki erken çıkacaklar diye. Bu iş planlı. Bu işin arkasında kimler var."

'AMBULANS GECİKTİ' İDDİASINA YANIT: 7 DAKİKADA GELDİ

Ece Erken'in ambulansın geç geldiği iddialarına ilişkin İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nden şu açıklama yapıldı: "Ambulans 7 dakika 43 saniyede olay yerine, olay yerinden sağlık kuruluşuna da 4 dakika 23 saniyede ulaştırılmıştır."

Tüm Güneş haberleri için tıklayın