Pençe-Kilit'te 56 teröriste imha! Terör örgütü çöküyor

Zap'a 10 kilometre mesafedeki Taktik Komuta Yeri'nde incelemelerde bulunan Bakan Akar, terör örgütünün çöküşte olduğunu belirterek “Bugüne kadar 56 terörist imha edildi” dedi.

Pençe-Kilit'te 56 teröriste imha! Terör örgütü çöküyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, sınırın sıfır noktasından 'Pençe- Kilit Operasyonu'nu takip etti. Zap'a sadece 10 kilometre mesafedeki Taktik Komuta Yeri'nde sahadaki son duruma ilişkin brifing alan Akar, "Pençe- Kilit Operasyonu'nda bugüne kadar 56 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonumuz büyük bir başarıyla planlandığı şekilde devam ediyor. İnşallah bundan sonra da aynı tertip ve düzende çalışmalarımızı sürdürmek suretiyle harekatımızı başarıyla sonuçlandıracağız" dedi.

İLK SAFHA TAMAMLANDI

Terör örgütü PKK ve YPG'nin birbirinden farkının olmadığını belirten ve operasyonun ilk safhasının başarıyla tamamlandığını söyleyen Bakan Akar şöyle devam etti: "Şu anda teröristler için hiçbir yer güvenli değil. Mehmetçiğin nefesini her an enselerinde hissediyorlar. Terör örgütünde bir çöküş var. Bununla alakalı terörist ifadeleri, istihbarat raporları var. Artan bir şiddet ve tempoda en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Şu anda Irak'ın kuzeyinde Pençe serisi operasyonlarla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Maksadımız hudutlarımızın güvenliğini ileriden sağlamak ve teröristlere ait barınak, sığınak, sözde karargahları tahrip etmek."

13 HAİN DAHA

Teröristlere ininde büyük darbe indirildi. Milli Savunma Bakanlığı "Teröristlerin saldırı girişimleri cezasız kalmıyor! Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerine saldırı hazırlığında olan 13 PKK/YPG'li teröristi başarılı bir operasyon ile etkisiz hâle getirdi" açıklamasında bulundu.

Tüm Güneş haberleri için tıklayın