Müslüme kimdir, bulundu mu, ölüm nedeni nedir? Müslüme bebeğin katili kim, nerede nasıl bulundu?

Müslüme Yağal ile ilgili Mersin'den acı haber geldi. Günlerdir kayıp olan ve aranan küçük kız Müslüme Yağal bebek ile ilgili alınan bilgilere göre cansız bedenine ulaşıldığı kaydedildi. Söz konusu olay ile ilgili yeni gelişmeler ise Müge Anlı programında dile getirildi. Peki Müslüme kimdir, bulundu mu, ölüm nedeni nedir? Bebeğin katili kim, nerede nasıl bulundu?

Müslüme kimdir, bulundu mu, ölüm nedeni nedir" Müslüme bebeğin katili kim, nerede nasıl bulundu"

Müslüme bebek günlerdir her yerde aranıyordu. Müge Anlı'da gündeme gelen Müslüme Yağal bebek kızın cansız bedenine ulaşıldığı belirtildi. Çıkan haberler üzerine inretnet aramalarında yoğun bir şekilde araştırılan "Müslüme kimdir, bulundu mu, ölüm nedeni nedir? Müslüme bebeğin katili kim, nerede nasıl bulundu?" soruların yanıtları araştırılmaya başlandı.

Mersin'in Gülnar ilçesinde kaybolan 2,5 yaşındaki Yörük Kızı Müslüme Yağal'ın cansız bedenine ulaşıldı. Ailesiyle ikamet ettiği çadırın önünde bisikletiyle oynarken kaybolması sonucunda başlatılan arama çalışmalarının 10. Gününde acı haber geldi. Olay yerinden yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta, Müslüme'nin cansız bedenine ulaşıldı.

Çadırın önünde oynarken kaybolan Müslüme'yi (2,5) bulamayan ailesi, güvenlik güçlerinden yardım istedi.İhbar üzerine jandarma, itfaiye ve AFAD, AKUT ve sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi. Bölgedeki arama çalışmalarının 10. gününde minik kızın cansız bedenine ulaşıldığı kaydedildi.

MÜSLÜME BEBEKTEN ACI HABER!

Mersin'in Gülnar ilçesinde 10 Kasım'da ailesinin kırsal alanda çadır kurduğu sırada kaybolduğu belirtilen 2,5 yaşındaki Müslüme Yağal'ın cesedi bulundu.

Kış mevsimi nedeniyle Mersin'in sahil kesimlerinde konaklamak için göç eden Sarıkeçili Yörükleri'nden Yağal ailesinin 10 Kasım'da Yanışlı Mahallesi kırsalında çadır kurdukları sırada kaybolan kızları Müslüme'nin bulunması amacıyla yürütülen ve dün havanın kararması yüzünden ara verilen çalışmalara sabahın erken saatlerinde yeniden başlandı.

Bölgedeki arama çalışmalarını, Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı yönetti.

AFAD, itfaiye, jandarma, komando ve belediye ekiplerinin katıldığı çalışmalara bölge sakinleri de destek verdi. Çalışmalarda, Antalya İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki "Pense" adlı kadavra köpeği de kullanıldı. Kayıp kız çocuğunun cesedi, çadır kurulan bölgeye uzak bir mesafedeki ormanlık alanda bulundu. Ekiplerin bölge ve ceset üzerindeki incelemesi sürüyor. Müslüme'nin yakınları, acı haberin ardından gözyaşı döktü.

MÜSLÜME NE ZAMAN, NASIL KAYBOLDU?

Kış mevsimi nedeniyle Mersin'in sahil kesimlerinde konaklamak için göç eden Sarıkeçili Yörükleri'nden Yağal ailesinin 10 Kasım'da Yanışlı Mahallesi kırsalında çadır kurdukları sırada kaybolan kızları Müslüme'nin bulunması amacıyla yürütülen ve dün havanın kararması yüzünden ara verilen çalışmalara sabahın erken saatlerinde yeniden başlandı.

Bölgedeki arama çalışmalarını, Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı yönetti. AFAD, itfaiye, jandarma, komando ve belediye ekiplerinin katıldığı çalışmalara bölge sakinleri de destek verdi. Çalışmalarda, Antalya İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki "Pense" adlı kadavra köpeği de kullanıldı.

Gülnar ilçesi Yanışlı Mahallesi kırsalında 10 Kasım'da çadır kurdukları sırada 3 yaşındaki kızları Müslüme'nin kaybolduğunu fark eden Yağal ailesi bölgede arama yapmış, sonuç alamayınca durumu ilgililere bildirmişti. Aramalardan sonuç alınamayınca AFAD, AKUT, itfaiye ve jandarma ekiplerince kırsal alanda geniş çaplı çalışma başlatılmıştı.

  • müslüme
  • mersin
  • müslüme bebek bulundu mu
  • müslüme katili kim
Tüm Güneş haberleri için tıklayın