MHP lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na çağrı yaptı: Helalleşmeyi kavgaya çevirme

MHP lideri Bahçeli, kavgaya hazırlanan Kemal Kılıçdaroğlu'nu “Helalleşme ile başladı, yola kavga ile devam etmek istiyor. Bizim 53 yıllık kavga tecrübemiz var. Kılıçdaroğlu böyle bir kavgada kaybeder. Kavga felakete yol açar. Geçmişte yapılmıştır. O dönemi yaşayanlardanız. Sosyal maliyeti çok ağır olmuştur. Çıkış yolu bayramlaşmadır.” sözleriyle uyardı.

MHP lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na çağrı yaptı: Helalleşmeyi kavgaya çevirme

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'yi takip eden gazetecileri iftar yemeğinde ağırladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 12 dakikalık grup toplantısı konuşmasına değinen Bahçeli, "Çok anlamı olmayan bir konuşma olmuştur. Şimdi helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yok. Bayramdan sonra helalleşmeyi kavgalaşmadan sıyırıp bayramlaşmaya dönüştürmesinde yarar var" değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun grup konuşmasında çok sert üslup kullandığını ifade eden Bahçeli, "Tarihe kayıt düşen üsluplardır. Tavsiyem, Türkiye gergindir, ekonomik yönden önemli sıkıntıları vardır, uzun yıllar terörle karşı karşıya kalmıştır, komşu ülke ve coğrafyalarda sıcak savaşlar ve çatışmalar yaşanmaktadır. Böyle bir ortam içerisinde Türkiye'nin istikrara ve yumuşak bir iklime ihtiyacı var" değerlendirmesinde bulundu.

KAVALA SOROSÇU'DUR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Osman Kavala Sorosçu'dur ve Türk milletini temsil edecek bir zekâda, kabiliyette, soyda değildir" dedi. Bahçeli, HDP'li Garo Paylan için "Meclis gereğini yapıp atacak" ifadelerini kullanırken sosyal medya düzenlemesi için bayram sonrasını işaret etti.

Tüm Güneş haberleri için tıklayın