Merve Dizdar kimdir, kaç yaşında? Merve Dizdar aslen nereli, hangi yapımlarda rol aldı?

Merve Dizdar, bu akşam O Ses Türkiye yılbaşı özel programına katılıyor. Masumlar Apartmanı dizisiyle ününe ün katan oyuncu sevenlerinin karşısına çıkarak şarkı söyleyecek. Peki, Merve Dizdar kimdir, kaç yaşında? Merve Dizdar aslen nereli, hangi yapımlarda rol aldı?

Merve Dizdar kimdir, kaç yaşında" Merve Dizdar aslen nereli, hangi yapımlarda rol aldı"

O Ses Türkiye yılbaşı özel programına bu akşam Merve Dizdar konuk oluyor. İzleyenlere keyifli anlar yaşatacak olan programda birçok isim şarkılar seslendirecek. Dizdar, ilk sinema deneyimini Bir Ses Böler Geceyi adlı filmde rol almıştır. Merve Dizdar kimdir, kaç yaşında? Merve Dizdar aslen nereli, hangi yapımlarda rol aldı?

MERVE DİZDAR KİMDİR?

Merve Dizdar, 25 Haziran 1986 tarihinde İzmir'de doğmuştur. İlk televizyon deneyimi olan Aksanat Çocuk Oyunları ile tanındı.

Merve Dizdar, 25 Haziran 1986 tarihinde İzmir'de dünyaya geldi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünden mezun olmuştur. Kadir Has Üniversitesinde ileri oyunculuk programında yüksek lisans yapmıştır. Tiyatro kariyerine Semaver Kumpanya ile başlayıp Craft Tiyatro'da devam etmektedir.

İlk sinema deneyimi "Bir Ses Böler Geceyi" filminde, Cem Davran ile yapan Dizdar, Kavak Yelleri, Geniş Aile, Bir Yastıkta, Doksanlar, Çılgın Dersane Üniversitede gibi başlıca dizilerin yanı sıra son olarak Masumlar Apartmanı adlı dizide yer aldı. Ayrıca TRT Çocuk kanalında Arkadaşım Bıdı ve 23 Nisan Şenliğe Doğru adlı çocuk programlarının sunuculuğunu üstlenmiştir. 2018 yılında evlendiği kendisi gibi oyuncu olan eşi Gürhan Altundaşar ile 2021 yılında yollarını ayırmışlardır.

Tüm Güneş haberleri için tıklayın