MasterChef'te kaptanlık yarışını kim kazandı? MasterChef'te takımlar nasıl oluştu?

MasterChef heyecan dolu yeni bir kaptanlık yarışı gerçekleşti. Tv8'in sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye'de nefes kesen mücadelenin sonunda mavi takımın kaptanı belli oldu. Hemen ardından kırmızı takım kaptanı seçilip takımlar oluşturuldu. Peki MasterChef'te kaptanlık yarışını kim kazandı, takımlar nasıl oluştu?

MasterChef'te kaptanlık yarışını kim kazandı" MasterChef'te takımlar nasıl oluştu"

MasterChef 29 Kasım son bölümünde yeni bir kaptanlık yarışı için yarışmacılar büyük bir mücadele verdi. Heyecanın bir an olsun eksik olmadığı MasterChef Türkiye'de kaptanlığı kazanan isim ve haftanın takımları belli oldu. Peki MasterChef'te bu hafta takımlar nasıl oluştu, takım kaptanları kimler oldu?

TV8 ekranlarından ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye'de lezzet mücadelesi sürüyor. Sevilen yarışmada her hafta Pazartesi günleri ilk olarak kaptanlık oyunu oynanıyor. On beşinci hafta, kalan on yarışmacı, kaptanlık oyununda kıyasıya mücadele verdi.

MasterChef'in 29 Kasım Pazartesi bölümünde oynanan kaptanlık oyununda istenen yemek yağlama oldu. Kayseri'nin meşhur lezzetini yapmak için yarışmacılar kollarını sıvadı. Sekiz tane yağlama yapmaları için kırk beş dakika süre verildi.

Kaptanlık oyununda verilen sürenin sonunda şefler, yarışmacıların yaptığı yağlamaların tadımını yaptı. On yarışmacı arasından dört ismin tabağı ön plana çıktı. Kaptanlık oyununda en başarılı dört isim Sergen, Dilara, Mert ve Hasan idi.

MasterChef'te heyecanla beklenen sonucu şefler açıkladı. Verilen sürede en iyi Kayseri yağlamasını yemeğini yapan isim Sergen oldu. Böylece MasterChef Sergen, bu sezon ilk defa kaptanlık oyununu kazanarak Mavi takım kaptanı olmayı başardı.

KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 2021'de bu haftanın kaptanlık oyununda istenen yemek yağlama idi. Yarışmacılar, Mavi takım kaptanı olmak için en lezzetli yağlama yapmak için uğraştı. Verilen 45 dakikalık süre sonunda en başarılı yapan Sergen, kaptanlık oyununu kazandı.

MASTERCHEF'TE TAKIMLAR NASIL OLUŞTU?

Mavi takım kaptanı olan Sergen, rakip olarak Eren'i Kırmızı takım kaptanı seçti. Sonrasında iki kaptan arasında başlayan yarışmacı seçimi ile haftanın takım kadroları şu şekilde oluştu;

MAVİ TAKIM: Sergen (Kaptan), Tahsin, Hasan, Burcu, Araz

KIRMIZI TAKIM: Eren (Kaptan), Mert, Dilara, Safanur, Görkem

  • masterchef
  • kaptanlık yarışı
  • masterchef takımları
Tüm Güneş haberleri için tıklayın