MasterChef Hasan Biltekin kimdir, kaç yaşında? MasterChef Hasan aslen nereli, Instagram hesabı nedir?

Hasan Biltekin yaptığı yemeklerle MasterChef yarışma programında dikkat çeken isimler arasında yer alıyor. TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye 2021 sezonunda kadroya dahil olan Hasan Biltekin finale kadar yükselmeyi başardı. Söz konusu final gecesinde Eren ile büyük bir mücadeleyle karşı karşıya kalacak olan Hasan Biltekin'nin kimdiri, hayatı ve kariyerine ilişkin tüm merak edilenleri bu haberimizde derledik. İşte yaşamı kariyeri

MasterChef Hasan Biltekin kimdir, kaç yaşında" MasterChef Hasan aslen nereli, Instagram hesabı nedir"

Hasan Biltekin, MasterChef Türkiye 2021 sezonunda finalde yarışan isimler arasında yer aldı. Yaptığı yemeklerle büyük beğeni toplayan Hasan Biltekin'nin hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. Şampiyonluk yarışında Eren'nin karşısında mücadele edecek olan Hasan Biltekin kimdir, kaç yaşında, nereli, Instagram hesabı nedir?

MASTERCHEF HASAN BİLTEKİN KİMDİR?

Hasan Biltekin, 27 yaşında ve aslen Nevşehirlidir. 184 cm boyunda ve 78 kilo olan yarışmacı, liseyi Turizm Otelcilik Okulu'nda tamamladı. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ÜSET Meslek Yüksek Okulu Mezunudur.

AŞÇILIK KARİYERİ VE KAZANDIĞI ÖDÜLLER

Aşçılık mezunu olan Hasan Biltekin, 2 yıl boyunca üniversitenin takım kaptanlığı görevini yerine getirdi. Yemek sektöründe liseden beri yer almakta, Otel koordinatörlüğü ve Nevşehir belediye spor kulübü mutfak şefliği yapmaktadır.

Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda altın, gümüş ve bronz, toplamda 18 madalya ve kupa kazandı.

MasterChef'e 2 kez katılmış bir yarışmacıdır. Geçen sene 3 evet oyu almıştı ancak annesinin rahatsızlığı nedeniyle yarışmaya devam edemeyip annesinin yanına gitmişti.

INSTAGRAM HESABI NEDİR?

MasterChef 2021 ana kadrosuna giren Hasan Biltekin'in renkli bir Instagram hesabı bulunuyor. İzleyicilerin merak edip araştırdığı Instagram hesabı "hasanbiltekinnn" kullanıcı adıyla yer alıyor. Yaptığı yemekler ile birlikte sosyal hayatında paylaşımların yer aldığı Instagram hesabında şu anda 203 bin takipçisi var.

Tüm Güneş haberleri için tıklayın