Kayseri bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet Kayseri Ramazan Bayramı namazı saati vakti 2022 belli oldu!

Kayseri bayram namazı saati belli oldu. Bayram namazları, Müslümanlar arasındaki birlik ve beraberliğin güzel bir temsilidir. Ramazan Bayramı'nın gelmesiyle her vatandaş kendi ilinde bayram namazı saatlerini araştırmaya başladı. Kayseri bayram namazı kaçta? Haberimizin içerisinden 2022 Kayseri Ramazan Bayramı namazı saatine ulaşabilirsiniz.

Kayseri bayram namazı saat kaçta kılınacak" Diyanet Kayseri Ramazan Bayramı namazı saati vakti 2022 belli oldu!

Kayseri bayram namazı saati merak edildi. 1 ay boyunca oruçlarını tutan Müslümanlar, Ramazan Bayramı'na ulaşmanın heyecanını yaşıyor. Kayseri'de yaşayan vatandaşlar, Kayseri bayram namazı kaçta? sorusuna yanıt arıyor. İşte 2022 Kayseri Ramazan Bayramı namazı saati...

KAYSERİ BAYRAM NAMAZI KAÇTA?

Diyanet, Kayseri bayram namazı saatini 06:11 olarak açıkladı.

DİYANET İL İL BAYRAM NAMAZI VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

RAMAZAN BAYRAMINDA OKUNACAK DUALAR

Rabbimiz! Sen sevgili Peygamberin Hazreti Muhammed Mustafa sav'e, Ademoğlunun yaptığı her amelin karşılığı vardır. Ancak oruç müstesna, onun karşılığını ancak ben veririm diyorsun. Bizler de oruç tuttuk ya rabbi, bu orucun sevabı olarak bizleri Cennetine kavuştur. Sevgili Peygamberimize bizleri komşu eyle ya rabbi.

Evveli rahmet, ortası mağfiret sonu da cehennem azabından kurtuluş olan Mübarek Ramazan-ı Şerifi tamamladığımız şu bayram sabahında, sıcak yataklarından kalkarak, sana el açan bu mü'min kulların sana iltica ediyor, yalnızca Senden yardım diliyor, dualarımızı kabul eyle.

Mukabelesiyle, sahuruyla, iftarıyla, fitresiyle zekatıyla, orucuyla teravihi ile, Ramazan ayında yapmış olduğumuz bütün ibadetleri kabul eyle.

Tutmuş olduğumuz oruçları, kılmış olduğumuz namazları, teravihleri, yapmış olduğumuz hayır ve iyilikleri sen dergahı izzetinde makbul eyle.

Ya ilahel alemin! Senin sevgili peygamberin, Oruç tutanlar için bir cennetten bahsetti bizlere, O öyle bir cennet ki, sadece oraya oruçlular girecek. Bizler de oruç tuttuk. Bu bayram sabahı bayram namazını kılarak, bayram yapmaya hak kazandık. Bizleri vadettiğin Reyyan ismindeki cennetine girenlerden eyle.

Bu bayram sabahı rahmetin sağanak sağanak yağdığı bu sabah senin kapına, boyun bükerek, duayı müminin en samimi ibadeti bilerek, sığınılacak tek kapının "Senin kapın" olduğunu bilerek geldim Yarab!

"Eğer duanız olmasaydı Rabbim size ne diye değer versindi" (Furkan 77) Ayet-i Kerimesine sığınarak, Vahyinin, senin kulun ile konuşman olduğunu bilerek, ellerimi açtım

Rahmetine Yarab Huzurunda boynumu büküyor, aczimi yüreğimde hissediyor, Sen Rab, ben ise kulunum diyorum! "İyy, kena'büdü ve iyy, kenestain!" Yalnız sana inanıyor ve yalnız senden yardım diliyorum! Yanı başımdasın Rabbim! Tek sığınağımsın! Ve sen bana şah damarımdan daha yakınsın!

Sen "SEM'İ"sin, duamı işitensin!

Sen "BASİR"sin, beni gören ve gözetensin!

  • Kayseri bayram namazı kaçta
  • Kayseri bayram namazı saati
  • Kayseri bayram namazı vakti
  • diyanet
Tüm Güneş haberleri için tıklayın