İlayda Alişan kimdir, kaç yaşında? İlayda Alişan aslen nereli, boyu ve kilosu kaç?

İlayda Alişan, severek takip edilen O Ses Türkiye'nin yılbaşı özel programına misafir oluyor. TV 8'de yayınlanacak olan yapımda pek çok ünlü isim şarkılar seslendirecek. İlayda Alişan kimdir, kaç yaşında? İlayda Alişan aslen nereli, boyu ve kilosu kaç?

İlayda Alişan kimdir, kaç yaşında" İlayda Alişan aslen nereli, boyu ve kilosu kaç"

İlayda Alişan, O Ses Türkiye yılbaşı özel programına konuk oluyor. TV 8'de ekrana gelen yapım her sene olduğu gibi bu yılda izleyenlere keyifli anlar yaşatacak. Oyuncu hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, İlayda Alişan kimdir, kaç yaşında? İlayda Alişan aslen nereli, boyu ve kilosu kaç? sorusunun yanıtını merak ediyor.

İLAYDA ALİŞAN KİMDİR?

İlayda Alişan, 26 Şubat 1996 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Anne tarafından Erzincanlı, baba tarafından Trabzonludur. Behçet Kemal Çağlar Lisesi'nde eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Moda Tasarım okumuştur. Hayatının dönüm noktası olarak babasının arkadaşının habersiz bir şekilde kendisini ajansına kayıt etmesi ile birlikte küçük yaşlardan itibaren sektöre giriş yapmıştır.

Oyunculuk hayatına reklam filmlerinde oynayarak başladı, Nestle, Coco Cola, Ülker, Akbank, Eti gibi birçok markanın reklam filminde oynadı. İlk olarak 2011 yılında başrollerinde Çetin Tekindor ve Bülent İnal gibi oyuncuların bulunduğu Bir Çocuk Sevdim dizisinde Merve karakteriyle rol aldı.

Kariyerine TRT'de yayınlanan Gönül Hırsızı ile devam etmiş, ardından Ayça Bingöl, Evrim Alasya ve Ekin Koç'la birlikte Benim Adım Gültepe'de Nurten karakteriyle dikkat çekmeye başlamıştır. Kariyerine 2015 yılında Songül Öden ve Mert Fırat'ın başrollerinde yer aldığı Serçe Sarayı'nda Sinem karakteri ile devam etmiştir. Ardından Ay Yapım imzalı Bana Sevmeyi Anlat dizisinde Eylül, Rüya dizisinde canlandırdığı Cemre karakterine hayat vermiştir. Kendisinin daha büyük bir kitleye ulaştıran, başrollerinde usta oyuncu Perihan Savaş, Ercan Kesal, Aras Bulut İynemli ve Rıza Kocaoğlu gibi önemli isimlerin bulunduğu Ay Yapım'ın fenomen dizilerinden Çukur ile içinde bulunduğu set ortamını bir okul olarak tanımlamıştır.

Dizinin ikinci sezonunda Akşın Koçovalı karakteriyle gösterdiği oyunculuk takdir topladı Çukur'dan sonra Netflix'in ilk Türk orijinal dizisi olan Hakan: Muhafız'da Aylin Erman karakterine hayat vererek ününü yurtdışına taşıdı. 2019'da Erdal Özyağcılar, Erkan Avcı gibi başarılı oyuncularla beraber Şampiyon'un kadrosuna katıldı. 2021 yılında dijital içerik platformu olan Gain'in orijinal dizisi Terapist'te Özlem Narin karakterini canlandırdı. 2021'de FOX'ta yayınlanan Masumiyet dizisinde Ela Yüksel karakterini canlandırdı. 2021 yılında Kırmızı Oda dizisinin kadrosuna katılmıştır.

Oyuncu 1.60 metre boyunda, 48 kilo ve Balık burcudur.

Merve Dizdar kimdir, kaç yaşında? Merve Dizdar aslen nereli, hangi yapımlarda rol aldı?

Eser Yenenler kimdir? Eser Yenenler kaç yaşında, aslen nereli?

Tüm Güneş haberleri için tıklayın