Pes dedirten olay! Tomografi odasında sağlık çalışanlarına saldırmıştı... Serbest bırakılınca silahlı kavgaya karıştı

Geçtiğimiz çarşamba günü sağ bacağından vurulan Talip Gönültaş ve arkadaşları, Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tomografi çekilirken hastaneyi birbirine kattı. Sağlık çalışanına saldıran zanlılar, odada bulunan 30 bin dolarlık bir cihaza da zarar verdi. Zanlılar ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılmıştı. Aynı saldırganlar bu kez de silahlı kavgaya karıştı.

Sultangazi'de geçen çarşamba sağ bacağından vurulan Talip Gönültaş, Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tomografi çekilirken çevreye saldırmıştı. Tomografi odasını birbirine katan Gönültaş ve arkadaşı Jiyan Özkaya, yaklaşık 30 bin dolar değerindeki cihaza hasar verdi. Milyon liralık tomografi cihazının zarar görmemesi için de hastanenin güvenlik görevlileri müdahale etti.

SERBEST BIRAKILMIŞLARDI

Sağlık çalışanının ihbarı üzerine olay yerine hastane güvenlik görevlileri geldi. Zanlıları durdurmaya çalışan güvenlik görevlileri Ahmet Y. ve Yusuf E. de yaşanan arbedede yaralandı. Polis tarafından gözaltına alınan Talip Gönültaş ve Jiyan Özkaya savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

BU KEZ DE SİLAHLI KAVGAYA KARIŞTILAR!

Serbest kalan Talip Gönültaş bu kez de 2 arkadaşıyla Sultangazi'de silahlı kavgaya karıştı. Dün saat 22.00 sıralarında 50. Yıl Mahallesi 2096. Sokak'taki Satılmış Demir'in evine otomobille gelen Talip Gönültaş, Serkan Savğat ve Ercan Kural, burada da olay çıkardı.

Evdekilerin guruba karşılık vermesiyle sokakta ortalık birbirine girdi. Kavgada silahla ateş edilirken, bıçaklar da kullanıldı. Bildirilmesi üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Ekiplerin müdahalesiyle kavga sonlandırıldı.

Polis ekipleri, Satılmış Demir, Talip Gönültaş, Serkan Savğat ve Ercan Kural'ı gözaltına aldı. Şüpheliler, sağlık kontrolü için yine Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Talip Gönültaş'ın arkadaşı olduğunu söyleyen Erkan Küskü, Ahmet Can Alpkıray, İsmail Arı, Ümit Can Bayrak ve Kadir Aydoğdu isimli kişiler, burada polislere saldırdı. Talip Gönültaş'ın arkadaşları da gözaltına alındı. Gözaltına alınan 9 kişinin karakolda işlemleri devam ediyor.

Tüm Güneş haberleri için tıklayın