Fransız polisi insanlıktan çıktı! Müslüman göçmenlere iğrenç ayrımcılık

Fransa'nın Nice kentinde polislerin, idari gözetim merkezindeki Müslüman göçmenlere, namaz vakitlerinde hoparlörden müstehcen içerikli sesler dinlettiği ortaya çıktı. Sorumlu polisin yeri değiştirildi.

Fransız polisi insanlıktan çıktı! Müslüman göçmenlere iğrenç ayrımcılık

Mediapart'ın özel haberine göre, bu yılın başında Nice İdari Gözetim Merkezi'nde (CRA) kalan kayıtsız 15 Müslüman göçmen, namaz kıldıkları sırada hoparlörlerden pornografik sesler dinletildiği gerekçesiyle şikayette bulundu. Merkezde kalan Ermeni Galust Hakobyan, 2 Ocak günü saat 18.30 sıralarında hoparlörden gelen müstehcen seslere uyandığını belirtti.

GÖRGÜ TANIKLARI VAR

Hakobyan, o sırada Kovid-19'a yakalandığı için seslerin nereden geldiğine bakamadığını ancak hoparlörlere bir tek sorumlu polislerin erişimi olduğunu kaydetti. Aynı dönemde merkezde kalan Tunuslu Ömer de 1 Ocak günü saat 14.00 civarında söz konusu sesleri duyduğunu, seslerin tam da Müslüman göçmenler namaza durduğu sırada yayımlandığını aktardı. Polislerin, sesleri kendilerinin yayımladığını doğruladığını aktaran Ömer, bazı göçmenlerin protesto için polislerin bulunduğu kata indiğini ifade etti. Ömer, seslerin ana sorumlusunun kadın bir polis olduğunu vurguladı. Sorumlu kadın polisin görev yeri değiştirildi.

Tüm Güneş haberleri için tıklayın