Eser Yenenler kimdir? Eser Yenenler kaç yaşında, aslen nereli?

Eser Yenenler, bu akşam O Ses Türkiye'nin yılbaşı özel programına konuk oluyor. Çok Güzel Hareketler Bunlar ile ünlü olan sunuculuk, yazarlık ve oyunculuk yapmıştır. Peki, Eser Yenenler kimdir? Eser Yenenler kaç yaşında, aslen nereli?

Eser Yenenler kimdir" Eser Yenenler kaç yaşında, aslen nereli"

Eser Yenenler, TV 8'in sevilen yarışmasına katılıyor. Yılbaşı özel programın Eser Yenenler, şarkı söylemeyerek izleyenlere keyifli anlar yaşatacak. Peki, Eser Yenenler kimdir? Eser Yenenler kaç yaşında, aslen nereli? İşte ünlü isim hakkında tüm merak edilenler...

ESER YENENLER KİMDİR?

Eser Yenenler, 14 Şubat 1984 tarihinde Bursa'da doğmuştur.

11 yaşında tiyatroya başlayan oyuncu, 14 Şubat 1984 tarihinde Bursa'da doğdu. İlk ve ortaokulu doğduğu Bursa'da okuyan Yenenler, liseyi de Bursa'da, Gazi Anadolu Lisesinde okudu. Daha sonra da Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. İki ablası vardır. 6 yaşındayken babası ölmüştür.

Eser Yenenler'in eşi Berfu Yenenler kimdir? Berfu Yenenler kaç yaşında, nereli?

Sırasıyla Bursa Belediye Gençlik Tiyatrosu'nda, Bursa Devlet Tiyatrosu'nda, İstanbul Akademi Hayat'ta ve son olarak 2006 yılında Yılmaz Erdoğan'ın yönettiği BKM Mutfak'ta yer aldı.

BKM Mutfak oyuncularının hazırladığı Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı eğlence programında sunuculuk, yazarlık ve oyunculuk yaptı.

2004 yılında ilk televizyon tecrübesi olan Aliye dizisinde Özgür karakterini canlandırmıştır. Bir dönem Star TV'de Eyvah Düşüyorum adlı yarışma programını sunmuştur. BKM Mutfak'tan arkadaşları İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç ile Star TV'de 3+1 programına başladı. Daha sonra Acun Medya yapımcılığında, 3 Adam ismiyle yayınlanmaya başlayan programı yaptı. Bunun yanında, "Yetenek Sizsiniz Türkiye" yarışmasında, Ali Taran, Hülya Avşar, Acun Ilıcalı, Özgü Namal, Murat Boz ve Seda Bakan ile birlikte jüri üyeliği yaptı. 2018'den 2019'a kadar TV8 kanalında, "Eser Yenenler Show" programını sunmuştur. 2020 yılında Kanal D'de konuk sunucu olarak katıldığı Çok Güzel Hareketler 2 adlı programda devam etmek isteyince sunucu Yılmaz Erdoğan'ın da film çalışmaları başlayınca Erdoğan, sunuculuğu devretmiştir. Hâlen programı sunmaya devam etmektedir.

Tüm Güneş haberleri için tıklayın